вторник, 5 ноября 2019 г.

«Нафтогаз» готовий знизити суму позову проти «Газпрому» : названа умова. Сегодня 3 години тому 3

Сума нового позову України до "Газпрому"буде знижена до 2 млрд доларів в разі збереження прокачування російського газу через українську газотранспортну систему. Про це заявив виконавчий директор "Нафтогазу України" Юрій Вітренко. Зараз, за його словами, загальна сума позову перевищує 12 млрд доларів. "Якщо транзит буде продовжений, і доходи від транзиту залишаться приблизно на поточному рівні (щоб ці доходи покривали повні витрати оператора, інакше потрібно визначати витрати на знецінення), то тоді сума позову знизиться приблизно до такого рівня (навіть менше двох млрд доларів)" , – написав Вітренко на своїй сторінці в Facebook. При цьому Вітренко наголосив, що мова йде не про продовження транзитного контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", а про продовження транзиту газу через Україну. "Наша позиція полягає в тому, що повинен бути укладений новий контракт з відокремленим оператором (анбандлінг), а не продовжено поточний контракт з "Нафтогазом". Як запасний варіант, ми пропонуємо розглядати не продовження поточного транзитного контракту, як це пропонує" Газпром ", а укладення нового контракту на так звані операції "своп". Це дозволить завершити анбандлінг і укладати контракти відповідно до європейського та українського законодавства" , – пояснив Вітренко. Нагадаємо, 2 листопада "Нафтогаз" надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти російського "Газпрому". У документах йдеться про відповідь української компанії на звернення "Газпрому" з вимогою переглянути рішення попереднього арбітражу по транзитному контракту. Рішення арбітражу у цій справі очікується в 2021 році. При цьому сума боргу російського "Газпрому" перед "Нафтогазом України"за рішеннями Стокгольмського арбітражу збільшилася до 3 млрд доларів. В тренді "Нафтогаз" готовий знизити суму позову проти "Газпрому": названа умова Як відомо, 22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення на користь "Нафтогазу" переважають у всіх важливих для України спірних питаннях за контрактом на поставку газу з "Газпромом": ціноутворення, положенню "бери або плати" і визнанням недійсними інших положень, які є необгрунтованими. 28 лютого 2018 року арбітраж виніс рішення і по транзитному контракту . Він задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсацію в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох виробництв російська компанія повинна заплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів з урахуванням заліку 2,1 млрд доларів, який "Нафтогаз" вже отримав у вигляді газу, поставленого в 2014 році. Сума в 3 млрд доларів складається з основної суми боргу (2,56 млрд доларів) і пені, яка нараховується на цю заборгованість. Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/naftogaz-gotov-snizit-summu-iska-protiv-gazproma-nazvano-uslovie-1355428.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий