воскресенье, 15 декабря 2019 г.
Без вирішення "проблеми Приватбанку" питання щодо співпраці з МВФ залишається відкритим – оглядач
Поразка влади у справі апеляції на рішення ОАСК може взагалі призвести до згортання співпраці з МВФ.
Баталії навколо "Приватбанку" впливають на співпрацю з МВФ
Поки "проблему Приватбанку" не вирішено остаточно, Україна навряд чи зможе успішно вести співпрацю з Міжнародним валютним фондом, навіть незважаючи на видиму підтримку директора МВФ. Поточний момент свідчить, що влада не повинна програти апеляцію на рішення ОАСК щодо скасування націоналізації "Приватбанку", пише у своєму матеріалі редактор відділу економіки DT.UA Юлія Самаєва.
За її словами, не варто обманювати себе тим, що директор МВФ Георгієва дзвонила Зеленському і в процесі розмови досягла з ним певних домовленостей.
"Дзвінок Директора МВФ Крісталіни Георгієвої Зеленському був здійснений на прохання Макрона, бажав хоч якось підтримати Володимира Олександровича перед Норманді. Не з любові до Зеленського - з любові до себе в європейській політиці. До Приватбанку це ніякого відношення не має. Місія МВФ в Україні дізналася про дзвінок Георгієвої і домовленості з Зеленським зі ЗМІ. Рада директорів, яка безпосередньо приймає рішення про укладення програми та виділення коштів, — ні сном, ні духом про те, що відбувається. Вони все ще чекають рішення судів по Приватбанку, а особливо вердикту в цій справі. І тут ОП теж намагається допомогти, але не може", – пише авторка.
Таким чином, поразка влади у справі апеляції на рішення ОАСК може призвести до згортання співпраці з МВФ, де припинять вірити як Зеленському, так і Україні загалом.
"Якщо НБУ, Мінфін і банк програють, відкриється ще один ящик Пандори — позови, що ініціюють процедуру повернення банку. І закриється портал в МВФ, у якому ніхто не повірить, що Зеленський хотів захистити державні інтереси, але не зміг", – резюмує автор.
Читайте також: У третю річницю націоналізації Приватбанку будуть розглядатися два ключових позови – оглядач
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора – компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком". Докладніше про значення результатів цих засідань для України і необхідність пошуку політичних рішень проблеми читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Час рубати!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
https://dt.ua/ECONOMICS/bez-virishennya-problemi-privatbanku-pitannya-schodo-spivpraci-z-mvf-zalishayetsya-vidkritim-oglyadach-332972_.html
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий