среда, 29 июля 2020 г.
З Німеччиною на чолі Європа має унікальний шанс здобути світове лідерство.
Зі зменшенням впливу США на світовій арені, Європейський Союз може посилити власний авторитет. Німеччина, яка стала лідером ЄС, могла б використати наступні пів року для забезпечення посилення глобального європейського впливу. Але чи готова країна позбутися своєї традиційної стриманості?
Внаслідок пандемії коронавірусу європейські лідери зіштовхнулися з серйозними економічними проблемами, які необхідно вирішити, пише британська газета The Guardian.
Далеко не останню роль у прийнятті нового семирічного бюджету ЄС та затвердженні плану відновлення після «коронавірусної кризи» відіграв саме Берлін. Проте, на Європу чекає лише ускладнення економічної ситуації, якщо вірити прогнозам.
«Якщо Європа хоче вижити, то в першу чергу має вижити її економіка», - сказала в своєму інтерв’ю газеті канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Проте, відновлення Європи залежить від стану світової економіки. Без підтримки США європейським країнам буде важко відновити багатосторонні зобов’язання щодо охорони здоров’я, продовжувати роботу над досягненням глобальних кліматичних цілей та боротися з торговим протекціонізмом.
Країни Європи мають взяти на себе світове лідерство, адже багатостороння співпраця, особливо в часи пандемії, є дуже важливою. Німеччина зараз перебуває в потрібному місці в потрібний час, щоб дати потужний імпульс розвитку ЄС. Крім того, що уряд Меркель головує в Європейському Союзі, Берлін є непостійним членом Ради Безпеки ООН до 31 грудня.
Європа вже має достатньо регуляторних повноважень та необхідний вплив на світовому ринку, що робить її важливим учасником міжнародних відносин. Нещодавно представники ЄС організовували заходи зі збору коштів для розробки вакцини від Covid-19. Також, Європа намагається підтримати Світову організацію торгівлі та Всесвітню організацію охорони здоров’я, так як останні стали жертвами конкуренції між США та Китаєм.
Берлін скромно обіцяє взяти на себе відповідальність за формування глобального порядку, запропонувавши надзвичайно довгий перелік ключових пріоритетів роботи. Проте, це ще не гарантує успіху. Адже ЄС навряд чи зможе владнати ситуацію на Близькому Сході, як би він не старався. США зірвали спроби Європи укласти нову ядерну угоду з Іраном, до того ж, ускладнюються відносини Європейського Союзу з Росією. Меркель доведеться з надзвичайною обережністю приймати кожне рішення.
По-перше, Берлін та Брюссель повинні відмовитися від надмірної залежності від США – факт, який визнає Ангела Меркель. Канцлер підкреслює, що світ занадто звикнув до глобального лідерства Сполучених Штатів, але тепер варто адаптуватися до нової реальності.
Рішення ЄС покладатися на принцип стратегічної автономії - це крок у правильному напрямку. Якщо раніше стратегічна автономія стосувалася безпеки та оборони, то тепер Європа намагається здобути самостійність у сфері торгівлі, іноземних інвестицій та в організації постачання необхідних медичних препаратів, що стало першочерговим завданням в епоху пандемії.
По-друге, попри зосередженість Європи на її хитких відносинах з Китаєм, важливе значення для ЄС має співпраця й з іншими економічними гігантами Азії, включаючи Японію, Індію та Індонезію.
По-третє, Європа повинна переглянути відносини з Африкою, звернути увагу на свої старі помилки і, врешті-решт, відмовитися від застарілих європоцентричних та патерналістських поглядів, переставши ставитися до Африки як до молодшого партнера, який потребує європейського покровительства.
Спроби ЄС побудувати партнерство на засадах рівності з країнами Африки можуть зійти нанівець, якщо не будуть підкріплені необхідними інвестиціями, підтримкою Африканської континентальної зони вільної торгівлі та налагодженням співпраці між європейськими та африканськими місцевими і регіональними органами влади, бізнес-лідерами, громадськими діячами.
По-четверте, репутація ЄС, як активного захисника прав людини, починає псуватися через його слабку реакцію на міграційні процеси та популізм. Греція, яку зараз критикують за жорстоке ставлення до біженців на кордоні з Туреччиною, далеко не перша країна, що підозрюється у порушенні прав мігрантів.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що хоче повністю переглянути проблему мігрантів, створивши новий міграційний пакт, але його створення поки відтермінували, адже ЄС намагається приборкати норовливих лідерів, таких як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Тенденція пов’язувати між собою проблему безпеки та мігрантів повинна змінитися, особливо після того, як навіть у Німеччині з’явилися докази загрози, викликаної правим екстремізмом.
Зрештою, Європейський Союз повинен використати свої лідерські якості для збереження порядку у світі, що переживає період змін. Covid-19 зробив навіть найсильніших лідерів слабкими.
Складні проблеми неможливо вирішити наодинці, натомість у багатосторонній співпраці можна віднайти ключ до порятунку. Жорстка сила може згодитися на війні, але наразі вся надія покладається на помірковану дипломатію ЄС та чітке дотримання верховенства права.
У світі, що постійно змінюється, Німеччина здатна проконтролювати правильність дій європейських країн. Берлін може використати власну рішучість для того, щоб прийняти нове, проте непередбачуване, майбутнє для ЄС, резюмує газета.
https://zn.ua/ukr/WORLD/svitu-potriben-spravzhnij-lider-chas-nimechchini-vzjati-vse-u-svoji-ruki-the-guardian.html
З Німеччиною на чолі Європа має унікальний шанс здобути світове лідерство.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий