Об этом народный депутат Украины Мустафа Джемилев рассказал в интервью Укринформу, передает Цензор.НЕТ.
"Глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу сказал, что президент Эдроган дал ему поручение на всех платформах поднимать вопрос о свободном проходе через Керченский пролив и необходимости возвращения наших судов, захваченных в плен", - сказал Джемилев.
По его словам, в разговоре с главой МИД Турции поднимался и вопрос освобождения пленных моряков.
"Он (Чавушоглу. – Ред.) также сказал, что создается впечатление, что Путин не хочет решать этот вопрос и освобождать моряков до выборов. Он рассматривает такой шаг как "подарок" Порошенко к предстоящим выборам. То есть, он хочет использовать ситуацию как инструмент влияния на наши выборы", - сказал Джемилев.
По его мнению, такой подход со стороны президента РФ циничен.
"Это цинично, противоречит не только праву, но и нравственности. Использовать людей для политических целей – это система заложничества", - подчеркнул Джемилев.
Напомним, ВМС ВС Украины 25 ноября сообщили, что пограничные корабли Российской Федерации осуществили агрессивные действия против украинских судов, которые совершали плановый переход из порта Одессы в порт Мариуполь. В частности, российский пограничный корабль "Дон" протаранил украинский рейдовый буксир, в результате чего был поврежден главный двигатель корабля, обшивка и леерное ограждение, а также потерян спасательный плотик. При этом ВМС ВСУ подчеркивают, что о намерении осуществить переход предупреждали заранее и действовали в рамках международного права.
В то же время, в ФСБ России заявляют, что три украинских военных корабля в Азовском море "незаконно вошли в территориальные воды РФ и направились к Керченскому проливу".
Позже ВМС Украины сообщили, что катера ФСБ РФ огнем на поражение повредили МБАК "Бердянск", есть раненый. А затем заявили о захвате всех трех кораблей спецназом РФ и шести раненых.
26 ноября Верховная Рада проголосовала за введение военного положения сроком на 30 дней в Винницкой, Луганской, Донецкой, Запорожской, Николаевской, Одесской, Сумской, Харьковской, Черниговской, Херсонской, а также это касается внутренних вод Азово-Керченской акватории.
Решение о введении военного положения принято в связи с актом агрессии России против Украины в Керченском проливе. В результате незаконных действий российских силовиков были захвачены три корабля ВМС Украины и взяты в плен 24 украинских военнослужащих. Подконтрольный РФ суд оккупированного Симферополя избрал мерой пресечения для 24 моряков содержание под стражей до 25 января 2019 года.
30 ноября моряков перевезли в Москву: 21 украинца доставили в московское СИЗО "Лефортово", 3 раненых - в "Матросскую тишину".
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев подписал постановление правительства об увеличении срока временного пребывания на территории России до 180 дней для граждан Украины , постоянно проживающих на территории оккупированных районов Донецкой и Луганской областей. Об этом сообщает ТАСС .
Согласно тексту постановления, опубликованному на официальном портале правовой информации, предлагается "увеличить для граждан Украины, постоянно проживающих на территории отдельных районов Донецкой и Луганской областей Украины, непрерывный срок временного пребывания на территории РФ до 180 суток с даты каждого въезда на территорию Российской Федерации".
Ранее этот срок составлял 90 дней.
Напомним, Путин объяснил, зачем РФ упрощает принятие гражданства для украинцев .
Также мы сообщали, что в России женщина вспомнила, что нужно поменять паспорт СССР и теперь через суд доказывает гражданство .
Центральна виборча комісія внесла зміни до переліку закордонних виборчих дільниць, закривши дільниці для голосування в Росії. Про це йдеться в постанові ЦВК №274 від 31 грудня 2018 року.
Зокрема, виборчі дільниці з Росії перенесені до посольства України в Грузії, Казахстані та Фінляндії. Як зазначено у додатку до документа, жителі Москви та Санкт-Петербургу зможуть проголосувати на виборах у 2019 році у приміщення посольства України у Фінляндській Республіці у місті Гельсінкі, Ваханіітунтіє 9.
Поліція Майнца затримала 26-річного сирійця за запитом нідерландських правоохоронців. За даними готландської поліції, затриманий сирієць готував теракт у Нідерландах.
Рішення про екстрадицію сирійця до Нідерландів має прийняти у неділю суд.
Ще четверо підозрюваних були заарештовані у Роттердамі. Відомо, що всі затримані віком від 20 до 30 років вихідці з "незахідних країн". Більше деталей поліція не повідомляє.
Нагадаємо, терористичне угрупування "Ісламська держава" взяло на себе відповідальність у вбивстві громадян у Страсбурзі 11 грудня.
Відповідаючи на запитання про те, що їй подобається в Україні, а що ні, Йованович підкреслила: "Країна потребує закінчення війни. І зараз я скажу, що мені не подобається в Україні. Це коли Росія продовжує воювати проти України на Донбасі. Це неправильно, що страждає цивільне населення".
У цьому контексті посол США назвала "протизаконним" той факт, що українські кораблі "не можуть вільно плавати у власних територіальних водах". "Трагедією", за її словами, є відрізаність Криму та частині Луганської і Донецької областей від решти України в зв'язку з конфліктом на сході.
"Позиція США принципова: ми закликаємо Росію виконати мінські угоди та завершити конфлікт, - наполягає Марі Йованович. - Росія повинна повернути в Україну 24 затриманих українських моряків, а також інших незаконно затриманих українців. Наші санкції, пов'язані з донбаським конфліктом, залишатимуться в силі до того моменту, поки Росія не прибере з Донбасу свої війська. Так само будуть залишатися в силі кримські санкції, поки Росія не поверне півострів Україні".
Американський посол також зазначила, що їй дуже подобається подорожувати Україною. "Моя остання подорож була до Бердянську якраз напередодні нещодавньої російської агресієї. Я зустрілася з моряками, які захищають Україну. Мені організували прогулянку на катері Гюрза", - поділилася Йованович.
Особливо зворушливою вона назвала і свою поїздку до Станиці Луганської в Луганській області, де знаходиться один з пунктів пропуску. "Я говорила з українцями, які живуть у зоні конфлікту, і зрозуміла, як їм складно проходити пропускні пункти. Але дивлячись на цих людей, я побачила, наскільки українці оптимістичні", - зазначила посол США.
Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу Новое Время - №48 від 27 грудня 2018 року.
Про це заявив голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє Reuters.
”Є натяки, що наша мета полягає в тому, щоб утримати Сполучене Королівство в ЄС усіма можливими засобами. Це не наш намір. Все, що ми хочемо, це ясність у наших майбутніх відносинах”, — сказав він.
За словами голови ЄК, Брюссель поважає результати проведеного у 2016 році референдуму, і єдине, чого хочуть керівники ЄС, — ясність стосовно подальших відносин.
Як відомо, 11 грудня парламент Великої Британії так і не провів голосування щодо досягнутої урядом Терези Мей угоди з Брюсселем про вихід країни з ЄС. Нове голосування відбудеться не раніше 7 січня 2019 року.
Про це заявив в інтерв’ю The Sunday Times один з головних прихильників Brexit, міністр міжнародної торгівлі Об’єднаного королівства Ліам Фокс.
"Якщо ми не проголосуємо за це (Brexit – ред.), то я не впевнений, що я б дав більше шансів, ніж "50 на 50", - сказав він.
За словами міністра, єдиний шлях, щоб бути на 100 відсотків впевненим в тому, що Британія вийде з ЄС – це підтримка у парламенті запропонованої Мей угоди про вихід.
Як повідомляв Укрінформ, раніше у грудні парламент Великої Британії так і не провів голосування щодо досягнутої урядом Терези Мей угоди з Брюсселем про вихід країни з ЄС. Голосування мало відбутися 11 грудня, але глава уряду, не впевнена в його результатах, перенесла цю процедуру. Нове голосування відбудеться не раніше 7 січня 2019 року.
Президент Сирії Башар Асад дозволив збройним силам Іраку вести бойові дії проти загонів терористичного угруповання "Ісламська держава", не чекаючи дозволу влади в Дамаску.
Про відповідний наказ Асада повідомило сирійське державне інформаційне агентство SANA, передає DW.
Зазначається, що бойлві літаки та артилерія Іраку і раніше вели обстріли позицій ІДІЛ у Сирії, але кожного разу - після отримання дозволу від Дамаска.
"Попри те, що екстремісти "Ісламської держави" зазнали поразки в Іраку, вони й досі тримають під своїм контролем частину території в Сирії поблизу іракського кордону", - йдеться у повідомленн.
Перед цим прем'єр-міністр Іраку Абдул-Махді написав Асаду листа, у якому закликав Дамаск скоординувати зусилля обох країн у боротьбі з тероризмом.
Нагадаємо:
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про перемогу над ІДІЛ у Сирії і зазначив, що боротьба з ісламістами була єдиною причиною присутності американських військ у країні.
Наступного дня у Білому домі заявили, що США розпочали виведення військ із Сирії. Донедавна там перебувало близько 2 тисяч американських військовослужбовців.
Трамп планував виведення військ з Сирії з моменту вступу на посаду глави держави в 2017 році.
Під час телефонної розмови лідери двох країн підкреслили важливість політичного процесу на чолі з ООН для завершення конфлікту у Сирії. У канцлерки Німеччини наголосили, що "Ісламську державу" хоч і відтіснили, вона лишається "істотною загрозою".
"Ангела Меркель висловила очікування, що Туреччина відреагує зі стриманістю і відповідальністю на оголошене виведення військ США з Сирії" - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 29 грудня перша група американських військових у кількості близько 50 осіб залишили базу в сирійській провінції Ель-Хасак і направились до Іраку .
Американські війська залишать свої позиції в Сирії, проте не так швидко, як передбачалося. Процес займе більше заявлених раніше 30 днів пише The New York Times.
Про «уповільнення» виведення військ заявив сенатор Ліндсі Грем після обіду з президентом Дональдом Трампом. «Я думаю, що ми знаходимося в ситуації паузи, коли ми переоцінюємо, як найкраще досягти цілей президента», — заявив Грем журналістам.
За його словами, Трамп уже повідомив деяких військових чиновникам, що у них може бути більше часу, ніж 30 днів, щоб забезпечити виведення військ.
Він також додав, що Трамп залишається прихильником повної перемоги над Ісламським державою, незважаючи на план виведення військ.
Міністр оборони США Джеймс Мэттис подав у відставку після рішення Трампа вивести війська з Сирії.Спеціальний представник президента США в коаліції з боротьби проти терористів «Ісламської держави» Бретт Макгарк подав у відставку через рішення Дональда Трампа вивести війська з Сирії.Дональд Трамп заявив, що терористична організація «Ісламська держава» на території Сирії майже ліквідована, а її залишками впораються інші країни.
Антиросійські санкції мають діяти, про це в ефірі телеканалу tvp.info заявив президент Польщі Анджей Дуда.
"Я вважаю, що реакція має бути рішучою. Це означає, що санкції є, і вони мають діяти. Їх також треба проаналізувати, оскільки їх можна підготувати ще краще, аби вони дошкуляли ще більше, щоб Росії було складніше з ними", – заявив Дуда.
Він також зауважив, що складно зрозуміти підтримку проекту "Північний потік-2".
"Те, що в ЄС немає рішучого "стоп" для Газпрому, що Газпром себе популяризує в ЄС, а багато країн Євросоюзу та їхні лідери спокійно на це погоджуються, є чимось, з чим я не можу змиритися", – наголосив президент Польщі.
Раніше Дуда заявляв, що через агресію РФ необхідно зміцнювати східний фланг НАТО. [1]
Про це заявив федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц в інтерв’ю німецькій газеті Rheinische Post.
"Будучи міністром закордонних справ, я висловлювався на підтримку пропозиції тодішнього міністра закордонних справ Німеччини про те, що поступове зняття санкцій має бути конкретно пов’язане з прогресом на сході України. Першим кроком було б справжнє перемир’я на сході України", - заявив він.
Утім, за словами глави австрійського уряду, останнім часом у питанні дотримання миру на Донбасі було "замало поступу".
Як відомо, лідери країн-членів ЄС на грудневому саміті домовилися щодо продовження обмежувальних заходів проти РФ на шість місяців - до кінця липня 2019 року.
Санкції проти РФ були запроваджені в липні 2014 року після незаконної анексії Росією українського півострова Крим. 19 березня 2015 року Рада ЄС пов'язала термін дії санкцій з повним виконанням Мінських угод. Востаннє ці обмежувальні заходи подовжувалися 5 липня 2018 року - до 31 січня 2019 року.
Глава Російської православної церкви Кирил закликав вселенського патріарха Варфоломія відмовити новій українській церкві в автокефалії, за що пообіцяв благословення від УПЦ МП, інакше – Страшний суд.
Про це йдеться в його посланні Варфоломію, повідомляє сайт РПЦ.
"Відступіться зараз від спілкування з розкольниками, відмовтеся від участі в політичній авантюрі їхньої легалізації. І тоді справжня Православна церква України на чолі з блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм благословить Вас, а історія збереже пам'ять про Вас в числі тих святителів Константинопольського Престолу, хто в найважчих політичних умовах зумів не упустити гідність Церкви та зберегти її єдність", - просить патріарх Кирило.
"Ще не пізно зупинитися", - наголосив він.
Якщо ж Варфоломій відмовиться виконувати його прохання, Кирило пригрозив наступним:
"Ви назавжди втратите можливість слугувати єднанню святих Божих Церков, перестанете бути Першим в православному світі, що налічує сотні мільйонів віруючих, а завдані Вами страждання православним українцям підуть за Вами на Страшний суд неупередженого Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас".
Провокація російських силовиків була провальною і не отримала очікуваного результату.
Головне управління Генштабу збройних сил РФ (ГРУ) намагалося чинити вплив на 12 американських сенаторів, видаючи себе за представників громадської організації "Патріоти України". Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на розвідку однієї з західних країн.
Журналісти повідомили, що вказаний інцидент мав місце ще 2015 року і був першою спробою російських ГРУвців психічно вплинути на американських політиків. Група з 12 сенаторів США отримала ідентичні електроні листи, відправник яких назвав себе членом групи "Патріоти України". У листі, написаному на примітивному рівні англійської мови, було посилання на петицію із закликом "врятувати Україну". Сенаторів просили надіслати до України "досвідчених фахівців США та НАТО", які б замінили тодішнє військове командування.
"Сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент і домогтися відправки західних офіцерів до України для прямого контролю над нашими збройними силами", - йшлось у тексті цієї петиції.
Журналісти з посиланням на представників розвідки однієї із західних країн вказали, що автори листа мали на меті дискредитувати та деморалізувати українців і змусити американських політиків думати, що українці втратили віру в свою армію. Видання відзначає, що за написанням електроних листів стояло одне з підрозділів ГРУ - військова частина № 54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби, що спеціалізується на веденні "психологічної війни".
Відзначається, що спроба ГРУ виявилася марною – лист не вплинув на позицію Конгресу щодо України.
Российские СМИ пишут, что Александр Лукашенко якобы сдался и согласился создавать совместно с Россией единый белорусско-российский парламент и Кабмин в рамках Союзного государства.
Дела в экономике Беларуси плохи, нужны деньги, а Россия согласна дать только в обмен на тесную интеграцию (читай - отказ от суверенитета).
В самом ли деле Лукашенко согласился лечь под Россию, или просто в очередной раз валяет дурака, чтобы выбить бабки - пока не ясно. Российским СМИ я бы не торопился верить. Единственное, что в этой истории точно известно - Беларуси опять нужны российские деньги, и Лукашенко готов идти на самые разные ухищрения, чтобы их получить. В том числе обещать Москве сдачу суверенитета.
Я много раз встречал фанатов Лукашенко в Украине, причем любят его не только пророссийские граждане, но и многие патриоты-националисты. Широко распространено мнение, что Лукашенко - талантливый управленец, которому удалось построить процветающее, успешное и стабильное государство. И вот все понемногу подходит к тому, что модель Лукашенко нежизнеспособна. То есть, довольно долго получалось жить в долг, выбивая все новые и новые дотации для своей экономики, но за те почти два десятилетия, которые Россия дотировала экономику Беларуси, Лукашенко не удалось создать по-настоящему крепкую, независимую страну. Вроде бы и времени было много (почти 20 лет!), и деньги Москва щедро отстегивала, но ничего не помогло.
Вот тут прочитал, что в 2001-2010 гг нефтегазовые субсидии от РФ составляли в среднем в год 13,3% ВВП Беларуси.
Казалось бы, с такой форой можно было уже догнать и перегнать Польшу. Но вот заканчивается 2018 год, и оказывается, что без российских вливаний Беларусь по-прежнему немощна, и вообще может прекратить свое независимое существование.
Все щедрые российские дотации ушли, как в песок. Бодрый, пышущий здоровьем Батька оказался на самом деле вялым стариком, из вены которого торчит капельница с российской нефтью. Выдерни ее - и все, кранты. Закончится сказка об успешной Беларуси, где "чиновники не воруют, заводы работают и вообще почти социализм". Пока пророчили дефолт Украины по кредитам МВФ, Беларусь оказалась на грани гораздо более масштабного и трагичного дефолта - дефолта государственности.
Тут следует напомнить, что и Евромайдан в 2013 году тоже начался в общем-то из-за денег. А точнее - из-за кредита в 15 млрд долларов, который Путин пообещал Януковичу (успел дать 3 млрд) в обмен на отказ от ассоциации с ЕС. И те, кто сегодня вздыхают по славным временам "стабильности" Януковича, должны понимать, что вся эта "стабильность" тоже была на самом деле жизнью в кредит.
Сегодня уже мало кто помнит, как Азаров в декабре 2013 года рассказывал, что без российских денег Украину ожидало банкротство и социальный коллапс. Тем самым он фактически признал, что за 4 года работы премьером довел страну до финансового краха.
По какому-то недоразумению многие до сих пор считают Азарова профессионалом и хозяйственником, забывая о том, что именно его управленческие качества в конечном счете спровоцировали революцию. Когда деньги у "хозяйственников" закончились, Янукович попытался стать украинским Лукашенко - да не вышло. Общество оказалось против.
Что получится в итоге у самого Лукашенко - пока не ясно. Но очевидно, что его страна по-прежнему критически зависима от российских денег, а это значит, что период 2000-2018 гг, когда Россия заливала страну нефтегазовыми субсидиями, можно считать потерянным временем.
Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.
Як ви думаєте, список із кошачих і собачих кормів: що це? Відповідь вражаюча. Ці аркуші - частина протоколу обшуку, який проводився (Увага!) Службою безпеки України. Усі ці корми, і особливо сидіння для тварин, складають дуже серйозну загрозу для національних інтересів України і державної безпеки!
Доблесні співробітники Служби безпеки України, озброївшись автоматами, кулеметами, вдягнувши дороговартісне спорядження, героїчно, штурмом взяли склад, який належить нашому Клієнту, і вилучили багато кормів. Можливо, вони просто планують новорічну вечірку і хочуть запам'ятатися оригінальністю, вживаючи їх на закуску?
Це все вкотре наводить на роздуми, чим у нас займається СБУ? Елементарно: тиском на бізнес усім зрозуміло для чого. Передноворічні збори коштів. От, якщо Ви хочете знати, на що ідуть податки, які Ви сплачуєте!
Аваков прокоментував порушення справи проти нього у Росії / фото УНІАН
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що готовий дати свідчення Генпрокуратурі РФ в обмін на екстрадицію екс-президента України Віктора Януковича.
Про це Аваков написав у своєму коментарі в Facebook на інформацію в ЗМІ про запит Генпрокуратури РФ українським колегам щодо притягнення його до кримінальної відповідальності.
Читайте такожЗеленський розповів, як Янукович пропонував йому $100 мільйонів за лояльність
«Прочитав про себе новину. Росія попросила ГПУ про допомогу в кримінальному розслідуванні проти Авакова (документи) - ще одна кримінальна справа в Росії. Не особливо цікава новина - скільки їх вже було. А скільки, припускаю, буде. Цього разу, нагадаю, йдеться про рішення міністра внутрішніх справ не допустити на території України проведення виборів країною-агресором, яка анексувала Крим і розв'язала військовий конфлікт на Донбасі», - написав Аваков.
Він зазначив, що рішення було прийнято відповідно до офіційної ноти МЗС України, в якій висловлювалося вимога до РФ не проводити свої вибори на українській території - в Українській автономній республіці Крим і українських містах Сімферополь та Севастополь.
«Коментую документи у цій справі, що з'явилися в ЗМІ, тільки через курйозність підходу: Генеральна прокуратура РФ висловлює готовність надавати ГПУ правову допомогу в розслідуванні справ, учасниками яких є Росія і Україна. В цьому випадку я готовий дати свідчення у так званій справі про перешкоджання голосуванню на виборах Путіна в обмін на екстрадицію громадянина Януковича», - написав Аваков.
Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян в ефірі проекту Радіо Свобода Донбас.Реалії спростував повідомлення деяких засобів інформації, ніби «заборона на в’їзд чоловікам із Росії знята».
На запитання, чи й нині, після скасування дії воєнного стану, громадяни Росії, чоловіки у віці від 16 до 60 років, крім певних гуманітарних питань, як виняток, – як і раніше, все одно не можуть потрапити на територію України, Слободян відповів: «Переважно так».
«Але ви самі вірно зробили ремарку, що, якщо чоловік їде з метою, наприклад, возз’єднання з сім’єю, для участі в освітніх чи спортивних заходах, і не порушував законодавства України щодо відвідування тимчасово окупованих територій, то, звісно, ми будемо ухвалювати позитивне рішення», – додав речник.
Він нагадав, що воєнний стан скасовано, бо загроза реального вторгнення Росії на територію України втратила гостроту, – але вона повністю не зникла. «Тому посилений контроль за в’їздом іноземців на територію України, і в першу чергу громадян Росії, буде зберігатися, і Державна прикордонна служба буде продовжувати детально вивчати обставини поїздки кожного громадянина Росії в Україну», – наголосив Слободян.
Речник звернув увагу, що «жінки також можуть брати участь, наприклад, у дестабілізаційних заходах на території України чи виконувати інші доручення спецслужб» Росії. «Тому і жінки також є в полі нашої уваги, ми спілкуємося з ними і вивчаємо детально всі обставини поїздки на територію України», – сказав представник ДПСУ.
За його словами, і при запровадженні воєнного стану, і при його скасуванні законодавство України не змінюється і не змінювалося, і особливу увагу приділяють громадянам загалом 70 країн міграційного ризику – щодо них здійснюють процедуру паспортного контролю другої лінії, тобто детальне вивчення обставин, пов’язаних із візитом.
Раніше 28 грудня інтернет-видання «Гордон» оприлюднило інтерв’ю з Олегом Слободяном, у якому, зокрема, навело від його імені слова: «Заборона на в’їзд чоловікам із Росії знята. Але Держприкордонслужба продовжує проводити контроль, уточнюючи мету їхнього візиту до України». Ці слова передрукували й інші засоби інформації.
Сам Олег Слободян після цього звернувся у фейсбуці до журналістів: «Задля внесення ясності в питання контролю за в’їздом іноземців після зняття воєнного стану повідомляю, що Державна прикордонна служба продовжує здійснювати посилені заходи контролю за в’їздом іноземців на територію України. Звісно, що в епіцентрі нашої уваги – громадяни Росії – повносилі чоловіки, які можуть брати участь в дестабілізаційних антиукраїнських заходах. Однак прикордонному контролю другої лінії також піддаються і жінки, оскільки і вони можуть працювати за завданнями спецслужб Росії».
Воєнний стан був запроваджений на частині території України на термін із 26 листопада до 26 грудня. Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал під час наради про заходи для запровадження воєнного стану під головуванням президента Петра Порошенка 30 листопада повідомляв: «У пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. На сьогодні обмежено в’їзд іноземців, перш за все громадян Росії. Не пропускаються громадяни Росії віком від 16 до 60 років, особи чоловічої статі».
Порошенко після тієї наради повідомляв у фейсбуці: «Україна ввела обмеження щодо в’їзду громадян Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років, щоб Росія не формувала в Україні загони «приватних» армій, які насправді є представниками Збройних сил Росії. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році».
Ці обмеження мали винятки – такі самі, про які нині згадав Олег Слободян. Як інформував 28 листопада в інтерв’ю проектові Радіо Свобода, Радіо Донбас.Реалії начальник відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації ДПСУ Андрій Демченко, іноземцям, зокрема громадянам Росії, треба буде довести мету свого візиту до України, при цьому також здійснюється перевірка, чи ці іноземці не відвідували незаконним чином тимчасово окуповані території України.
Але прямої «заборони на в’їзд чоловіків, громадян Росії, до України» не запроваджували.
Президент США Дональд Трамп не наказував Пентагону виводити з Афганістану свої війська. Про це повідомив речник Білого дому, коментуючи чутки про те, що нібито голова держави планує скоротити контингент вдвічі.
"Президент не наказував скорочувати американську військову присутність у Афганістані та він не наказував міністерству оборони розпочати процес виведення військ з Афганістану", - йдеться у письмовій заяві речника Нацради з безпеки США, передає Bloomberg.
Більше тижня тому неназване джерело з Пентагону повідомило про нібито плани скоротити присутність у Афганістані вдвічі – з 14 тисяч військових вивести 7 тисяч. Раніше цю інформацію вже спростовував очільник американської місії у Афганістані, генерал Скотт Міллер.
За словами командувача ВМС, екіпажі, які мають служити на цих суднах, проходять відповідну підготовку.«Узгоджені порядок доукомплектування цих кораблів та порядок спільної підготовки на базі в Балтиморі (США — ред.). Скореговані й останні заходи, яких ми повинні вжити, щоб катери якомога швидше прибули в Україну», — сказав Воронченко в інтерв’ю DW.Нагадаємо, 27 вересня в американському Балтиморі відбулася церемонія передачі Україні перших двох патрульних катерів типу Island.
Синод Російської православної церкви ухвалив рішення про утворення західноєвропейського екзархату.
Про це у п'ятницю, 28 грудня, повідомив прес-секретар патріарха Кирила Олександр Волков, пише ТАСС.
За його словами, РПЦ організувала патріарший екзархат з тих парафій, які були у неї за кордоном з центром в Парижі. Він уточнив, що йдеться про приходи в західноєвропейських країнах - Німеччині, Франції, Іспанії, Австрії.
Крім того, Синод ухвалив рішення про створення екзархату Південно-Східної Азії.
"У зв'язку зі значними успіхами місії РПЦ в країнах Південно-Східної Азії був утворений патріарший екзархат в Південно-Східній Азії з центром в Сінгапурі", - сказав Волков.
Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський".
Згодом Рада ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель и президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили ситуацію у Керченській протоці.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Кремля.
Зазначається, що під час розмови відбувся обмін думками щодо ситуації, що склалася 25 листопада у Керченській протоці.
Крім того, вони обговорили плани США вивести свої війська з Сирії. Меркель і Путін також привітали один одного з прийдешнім Новим роком і домовились про продовження контактів.
Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків і захопивши інших у полон.
Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону.
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв створив робочу групу з інтеграції Росії і Білорусі, керувати якою буде міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін.
Про це пише видання "РИА Новости".
Медведєв 28 грудня підписав розпорядження щодо створення робочої групи Росії та Білорусі по інтеграції.
"У нас очолить її Орєшкін. Туди увійдуть представники всіх відомств. І не тільки урядових, а й Державної Думи, Ради Федерації, йдеться адже про інтеграцію, рахункової палати", - сказав глава російського уряду.
Нагадуємо:
25 грудня в Москві пройшли переговори президентів Росії і Білорусії, чергова зустріч Володимира Путіна і Олександра Лукашенка відбудеться в Москві 29 грудня.
Через несколько месяцев будет год, как Надежда Савченко находится под арестом. За это время внимание к ее делу в обществе заметно ослабло. Савченко по-прежнему заявляет, что дело против нее сфабриковано и она невиновна.
Напомним, ее обвиняют в том, что вместе с известным переговорщиком Владимиром Рубаном и офицерами спецназа ВСУ планировала осуществить военный переворот и уничтожить руководство страны.
Надежда же говорит, что это была специально организованная провокация властей и СБУ.
Накануне Нового года "Страна" переслала Савченко вопросы в СИЗО СБУ и получила ответы в письменном виде.
— Надежда, как вы себя чувствуете? Ранее вы говорили, что из-за сухой голодовки у вас появились проблемы со здоровьем.
— Из-за обезвоживания организма в течение семи дней у меня была частичная анемия, зрение и слух ослабли. Сейчас с восстановлением баланса воды в организме восстанавливаются все функции. Зрение и слух тоже.
Вы также заявляли о том, что следователи СБУ давят на вас. Шантажируют. В чем именно это проявляется? Чего они добиваются?
— Основная задача от власти, которая поставлена СБУ, это лишить меня всех возможностей участвовать в политических процессах в Украине, особенно в президентских выборах. Поэтому Служба безопасности Банковой выполняет задачу "тащить и не пущать", в чем и заключается основная работа чекистов. СБУ и ГПУ давят на меня и моих адвокатов с целью ограничить нас в сроках и полноте ознакомления с материалами дела, чтобы суд под давлением Администрации президента успел вынести мне обвинительный приговор до президентских выборов и у меня не было шансов баллотироваться в президенты Украины.
— В каких условиях вас содержат?
— Я одна в двухместной камере СИЗО СБУ. Как в свое время в СИЗО РФ, да и в тюрьме в Украине, я нахожусь в "одиночке".
— Чем украинская тюрьма отличается от российской? Возможно, условиями содержания?
— Ничем! Абсолютно ничем! Все тюрьмы у нас и в РФ образца СССР.
— Как вы планируете провести новогоднюю ночь? Ляжете спать или, например, будете читать и дождетесь полуночи?
— В неволе нет каких-то планов даже к концу дня, который проживаешь, не говоря уже о завтрашнем дне или новогодней ночи. Человек на свободе и в неволе живет и мыслит различными категориями ценностей. Поэтому планы есть только на светлое и счастливое будущее, достаточно быстрое и недалекое!
— Как вы думаете, что вас ожидает в следующем году? Вас все-таки выпустят на свободу?
— Как и в России, так и в Украине я всегда знаю, что буду свободной, чего бы там ни хотели провластные палачи! Воля человека зависит от его силы духа, несокрушимости и борьбы, а не от условных решетки и ограничений. Поэтому я свободна. И свобода у меня и в Украине будет обязательно!
— Почему, на ваш взгляд, вас снова оставили под арестом?
— Чем ближе к выборам, тем сильнее власть осуществляет давление на меня, на родных и на мое окружение. Я прекрасно понимаю, что фальшивые лицемерные политики всегда боятся, когда появляется кто-то настоящий и искренний на политической арене. Действующей власти всегда проще конкурировать с понятными им фейковыми партиями, олигархическими марионетками, продажными политиками. А вот как действовать с настоящим, искренним человеком? Другого способа, кроме как закрыть его в тюрьму за идею, а не за коррупцию, или просто убить, ни один правящий режим еще не нашел. Можно убить или временно остановить человека. Но не получится убить или остановить идею, время которой пришло!
— Как вы думаете, почему власть организовала против вас уголовное дело?
— Все детали сюрреалистической политической провокации и кто кого и для чего провоцировал, станут известны только во время судебных заседаний и рассмотрения дела по существу. Следите за событиями. Добавлю также, что предметом переговоров и поездок на оккупированные территории, моих и Рубана, всегда был обмен пленными и поиск возможностей прекратить войну и восстановить мир на украинской земле. Воевать с Россией можно еще долго, хоть вечно, но главное – чтобы не горела Украинская Земля от взрывов снарядов и не гибли украинцы! А нереформированное СБУ не способно на ту работу, которую они действительно должны выполнять в целях безопасности Украины, например, предупреждать и противодействовать внешним и внутренним диверсиям по подрыву арсеналов и артскладов. Поэтому, чтобы оправдать свое существование и свою верную службу администрации президента Порошенко, СБУ играет в сюрреализм и позорит Украину на весь мир.
— Вы заявили о своих президентских амбициях. Как вы планируете вести кампанию из-за решетки?
— В Украине сейчас далеко не демократия и власть не демократическая, а авторитарно-олигархическая. Поэтому эта власть сделает все возможное и невозможное, чтобы не допустить меня кандидатом на президентские выборы и, конечно же, не обеспечит мне ни одной законной возможности проводить предвыборную кампанию на честных конкурентных началах. И делает это украинская власть не для того, чтобы остановить меня, а для того, чтобы затереть в головах украинцев понимание, которое зародилось, о необходимости изменения в Украине именно политической системы, а не любой другой абстрактной, которую политики старой формации постоянно обещают украинцам менять. А это, в первую очередь, перепись населения, избрание и отзыв депутатов всех уровней, решение всех вопросов на референдумах местного и национального уровня. Вот это нужно украинцам! Жаль, что украинцы и на этот раз не созрели, чтобы защитить последнее, что умирает, – надежду на достойную жизнь в завтрашнем будущем.
— Какие политические силы вас поддерживают? Связывалась ли с вами Юлия Тимошенко?
— С украинскими политиками и парламентариями не о чем говорить в моем деле. Они уже показали своим голосованием за мой арест, что действительно "испугались" (намекает на нашумевший видеоролик с несколько иной формулировкой. – Прим. ред).
Но я продолжаю общаться и информировать европейских политиков по делу в отношении меня. Это необходимо, чтобы наши западные партнеры вели тщательное наблюдение за тем, как происходит судопроизводство в Украине после судебной недореформы. Это нужно не столько мне, сколько каждому украинцу, который стремится найти справедливость в украинских судах.
— И все-таки ответьте, пожалуйста, на вопрос: вы собираете средства на избирательную компанию? Кто конкретно решил вас финансово поддержать?
— "Настоящих буйных мало, вот и нету вожаков". Я перефразирую: настоящих смелых людей мало - поэтому у нас мало честных богатых людей, а на нечестных богатых всегда у власти компромат. Поэтому все достаточные для политики финансы в Украине – под давлением или в руках власти. У честных прямых людей финансирования не будет.
— Есть ли новости о судьбе Рубана? Как с ним обращаются? Признал ли он свою вину?
— Вины Рубана нет, поэтому ему нечего признавать! О нем мне известно немного, хоть и сидим мы в изоляции в камерах СИЗО СБУ почти рядом.
— Не опускаются ли у вас руки от того, что вы сидели в России за Украину. А теперь Украина вас так "отблагодарила"?
— Противно, что "украинские гниды" еще лицемернее чем "московские вши"! Но украинская нация и украинский народ стоят того, чтобы бороться за достойное будущее! Гибридность действий украинской политики в этой российско-украинской войне зашкаливает! Совет только один – все продлится не вечно! Когда мы, украинцы, выгоним всех этих подлецов и придурков из власти, тогда и страна станет спокойнее, и народ умнее.
— Вы наверняка знаете о битве за Томос. А также о том, что Верховная Рада приняла закон о переименовании УПЦ МП в Русскую православную церковь. Как вы относитесь к этому?
— Лучше бы "всесильная" Верховная Рада издала закон об обязательствах церквей развивать социальную инфраструктуру за счет церкви, а именно: строить детские дома семейного типа, дома престарелых, приюты для бездомных животных и заниматься обездоленными. Ведь милосердие и любовь к ближнему – это должно быть прерогативой церкви. От этого было бы больше пользы, чем от законов о переназвании церквей.
— Возможно, находясь в заключении, вы произвели какую-то переоценку ценностей? Изменились? Сделали какие-то выводы? Если да, то какие?
— К целостному невозможно ничего ни добавить, ни отнять. Во всех испытаниях я остаюсь собой и верной своим принципам и высоким ценностям и идеалам правды, справедливости, мудрости, милосердия.
МОСКВА, 28 дек - РИА Новости. Священный синод Русской православной церкви призвал другие поместные церкви не признавать созданное на "объединительном соборе" в Киеве 15 декабря сообщество автокефальной православной церковью, об этом говорится в опубликованных вечером в пятницу журналах синода.
"Обратиться к предстоятелям и священным синодам братских поместных православных церквей с призывом поддержать митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия, епископат, духовенство, монашествующих и верных чад Украинской православной церкви в связи с переживаемыми испытаниями, а также не признавать сообщество, учрежденное на так называемом "объединительном соборе" 15 декабря 2018 года в Киеве, в качестве автокефальной поместной православной церкви", - говорится в постановлениях синода.
В своїй статті від 27 грудня, The Washington Post розповідає про те, як російський банк дав позику Марін Ле Пен і що з цього вийшло.
У оборудці, яку описує американське видання, з російської сторони взяли участь Олександр Бабаков, який є одним з основних представників інтересів Росії в Україні і володіє 11 за 24 українських обленерго, а також Геннадій Тимченко – основний підрядник проекту "Північний потік 2". Увагу до цього привернув у своєму твіті аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд.
Коли французький політик правого спрямування Марін Ле Пен потребувала грошей перед виборами, на допомогу їй прийшов російський бізнесмен та член парламенту Олександр Бабаков. Він запропонував взяти кредит через "Перший чесько-російських банк", який на той час контролював Геннадій Тимченко.
Через чотири роки банк закрився, а власникові загрожує арешт. Колишні військові Росії вимагають грошей, а казначей партії висилає біля 165 000 доларів США кожні кілька місяців нотаріусу в Росії, не знаючи куди ці гроші, зрештою, йдуть, пише видання.
Ле Пен не виграла президентство, однак, позика у 9,4 мільйона євро від росіян, викликала критичні зауваження стосовно її партії та підозри у відмиванні коштів та зв'язках з іншими злочинами.
Джошуа Кіршенбаум, аналітик German Marshall Fund в коментарі WP наголошує: "Це дистиляція того, як непрозорі фінанси перетинаються з іноземним втручанням".
Національний фронт отримав гроші від "Першого чесько-російського банку" в 2014 році під 6 відсотків. Про угоду стало відомо завдяки публікації французького журналіста. В 2016 році, банк визнали неплатоспроможним серед більше сотні інших російських банків.
Однак, за шість днів до введення тимчасової адміністрації в банк, кредит партії Ле Пен було продано непрозорій російській компанії, а наприкінці 2016-го – російській компаній зі зв'язками з військовими – "Авіазапчасть", повідомляє видання посилаючись на дані російської установи страхування депозитів.
Серед клієнтів "Авіазапчасті", зокрема фігурують сирійські військово-повітряні сили, які групи з захисту прав людини підозрюють у вчиненні нападів на цивільних на виконання наказів Асада, зазначає видання.
Передачу кредиту від банку оскаржує і російська установа зі страхування депозитів. Поки йде процес, французька партія сплачує за кредит на рахунок російського нотаріуса.
В партії Ле Пен погоджуються: Для нас було трохи дивно, що кредит передали компанії, яка продає устаткування для літаків", - сказав казначей партії Сен Жюст. Відповідаючи на питання, чи має "Авіазапчасть" зв'язок з російською військовою розвідкою, Сен Жюст відзначив: "В Росії вони всі – колишні члени КДБ".