вторник, 24 июля 2018 г.
Антикорупціонери побоюються, що Комісія прокурорів ухвалюватиме рішення щодо Холодницького в закритому режимі
Антикорупційна організація «Центр протидії корупції» побоюються, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів в закритому режимі ухвалюватиме рішення про те, чи звільняти главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Про це Громадському сказав глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.
За його словами, підставою для побоювань є те, що сьогодні, 24 липня, комісія проводила засідання у закритому режимі, згідно з ухвалою самої комісії.
Рішення про звільнення Холодницького з посади має ухвалюватися за рекомендацією Ради прокурорів України та за наявності визначених Законом «Про прокуратуру» підстав, яких, відповідно до висновку КДКП, немає.
Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.
У комісії заперечують поширену раніше у ЗМІ інформацію, начебто у висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького рекомендує накласти на нього догану та не звільняти.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не згоден з висновками члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Тоді Холодницький заявив про тиск Ситника на Комісію прокурорів.
Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара».
Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.
Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького
Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.
У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».
На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.
https://hromadske.ua/posts/komisiia-prokuroriv-rishennia-kholodnytskyi
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий