среда, 27 марта 2019 г.
Додон визнав, що Молдова потребує України як транзитера російського газу
Молдова не готова до можливого припинення транспортування російського газу через територію України, адже на завершення будівництва і запуск альтернативного газопроводу ще навіть не знайдено гроші. Про це заявив президент республіки Ігор Додон в інтерв'ю телеканалу "НТВ-Молдова" у вівторок, коментуючи будівництво гілки Кишинів – Унгени.
"За проектною документацією потрібно 28 місяців, щоб побудувати данй газопровід. Це без станції, щоб дати нормальний тиск поруч з Яссами (Румунія), яка коштує 150-200 млн доларів", – зазначив Додон. Він вважає, що це серйозна проблема, яку треба вирішувати вже сьогодні. У зв'язку з цим президент закликав партії, що перемогли на виборах, які не можуть домовитися про формування уряду, активізувати переговори.
Нова гілка Кишинів – Унгени має підключити молдавську столицю до збудованого раніше за підтримки ЄС і Румунії газопроводу Ясси – Унгени. Її протяжність становить близько 120 км, а проектована пропускна здатність буде на рівні 1,5 млрд кубометрів на рік. Водночас щорічні потреби Молдови в природному газі оцінюються приблизно в 1,3 млрд кубометрів (з придністровським регіоном – близько 2,9 млрд кубометрів), які республіка імпортує з Росії через територію України.
Проект реалізує держкомпанія "Трансгаз-Румунія". Зі слів глави підприємства Іона Стеріана, компанія має у своєму розпорядженні засоби на будівництво труби, яка оцінюється приблизно в 93 млн євро.
Чинний контракт на транзит газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року. Раніше президент РФ Володимир Путін повідомляв, що Москва розглядає можливість зберегти транзит.
До тогож, українські експерти впевнені, що "Північний потік – 2" програє ГТС України, оскільки не може виконувати балансувальні функції – він транзитує газ тільки рівним графіком. У той час як українська ГТС може гнучко реагувати на зміну попиту в країнах ЄС.
Нагадаємо, контракт про транзит газу між Україною і Росією був підписаний в 2009-му і закінчується в 2019 році. Сторони висувають свої умови щодо продовження або переукладання угоди, але до остаточного рішення поки не дійшли. В "Нафтогазі України" розглядають різні сценарії розвитку ситуації, у тому числі й рішення РФ про повне припинення транзиту Україною.
Крім того, повної єдності з "Північним потоком – 2" в Європі поки немає. В добавок до невдоволення проектом з боку Польщі та Балтійських країн, нещодавно стало відомо, що Данія може уповільнити будівництво "Північного потоку – 2":
https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/dodon-priznal-chto-moldova-nuzhdaetsya-v-ukraine-kak-tranzitere-rossiyskogo-gaza-1242644.html
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий