четверг, 25 апреля 2019 г.
до тренду
ран погрожує перекрити Ормузьку протоку у відповідь на санкції США з торгівлі нафтою. Про це заявив Аліреза Тангсірі, командувач Корпусом вартових ісламської революції.
ФАКТ. За словами Тангсірі, Тегеран буде змушений вдатися до таких заходів з метою ліквідації загрози для іранських вод. Джерело в міністерстві нафти Ірану повідомило, що іранська влада зробить усе можливе, щоб нафтовий експорт Ірану не дорівнював нулю.
НАСЛІДКИ. Блокування Ормузької протоки поставить під удар постачання нафти саме з тих країн, що і повинні замінити Іран на ринку – так, США неодноразово закликали Саудівську Аравію проігнорувати домовленості ОПЕК про скорочення видобутку нафти і наростити викачування сировини з надр. Водночас дії Ірану можуть призвести до нафтової кризи і ескалації конфлікту між країнами в рамках близькосхідного регіону.
НАФТА. На новині про можливе закриття Ормузської протоки ціна на нафту марки Brent підскочила на 0,4% і склала 74 долара за барель. Нафта марки WTI піднялася в ціні на 0,7% – $65 за барель.
НАГАДАЄМО, що після оголошення санкцій США проти Ірану, які передбачали заборону на купівлю нафти у цієї країни, США видали тимчасове звільнення від санкцій, які передбачають дозвіл на закупівлю іранської нафти для 8 країн – зокрема, Китаю, Індії, Італії, Греції, Японії та Південної Кореї. На сьогодні Китай та Індія продовжують залишатися найбільшими імпортерами іранської нафти, незважаючи на те, що термін звільнення їх від санкцій США добігає кінця
https://uk.etcetera.media/nafta-konflikt-ssha-ta-iranu-zavdast-znachnogo-udaru-po-rinku.html
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий