пятница, 1 ноября 2019 г.
Сергій Грішин про новий телеканал на базі проєкту «Ісландія»: Ми поки не плануємо створювати класичну інформаційну службу Про переформатування ютуб-проєкту «Ісландія» в телеканал, про його запуск та пов’язані з цим процеси розповів головний редактор Сергій Грішин.
Ютуб-проєкт «Ісландія» скоро стане телеканалом, він уже отримав ліцензію на супутникове мовлення на 10 років. Хоча точна дата виходу в ефір ще не відома, команда очікує, що запуск відбудеться вже в цьому році. Канал, скоріш за все, змінить назву, однак якою вона буде, не знає наразі навіть новий головний редактор «Ісландії» Сергій Грішин. За його словами, канал іще веде перемовини із журналістами, зокрема, колишніми працівниками ZIK та «1+1». Телеканал, як і проєкт «Ісландія», фінансуватиме Володимир Петров – політтехнолог, який займався медіакілерством, а на останніх виборах балотувався в президенти і в народні депутати. Про запуск нового каналу, про майбутні плани та команду Сергій Грішин розповів у бліц-інтерв’ю «Детектору медіа».
– Коли ви отримали ліцензію від Національно ради з питань телебачення і радіомовлення?
– Ліцензію на супутникове мовлення на 10 років отримали 31 липня – фактично понад два місяці тому. Просто був період відпусток, тому не було ніякого про це оголошення. Зараз ми повернулися до роботи, новий сезон. Зараз я провів перший етап перемовин, які почалися ще влітку, щодо роботи з проєктом «Ісландія».
– Хто фінансуватиме канал?
– Проєкт «Ісландія» фінансує Володимир Петров. І телеканал так само буде фінансувати він. Можливо, із залученням ще інвесторів, про яких мені нічого не відомо на даний момент. Я в питання фінансів не занурювався. Мені достатньо того, що він мені сказав, що він це фінансує. Це канал Володимира Петрова.
– Як називатиметься новий канал?
– На сьогоднішній день я не знаю, чи телеканал буде називатися «Ісландія». Це ще обговорюється. Є різні думки з цього приводу. Але висока вірогідність того, що канал буде називатися не «Ісландія». Я поки про це ще нічого не писав, бо це не так принципово.
– Коли плануєте запустити телеканал?
– Ми зараз фактично проводимо ревізію технічного стану. Також ми розглядаємо можливість переїхати з того приміщення, яке є зараз. Зараз «Ісландія» розміщується в одному з павільйонів кіностудії імені Олександра Довженка. Це досить зручно для зйомок проєктів, які там виходять. Проте, якщо ми переходимо в режим телеканалу – ми ще не впевнені, що це буде зручно. Я вам не можу зараз назвати дату, тому що це все ще дискутується. Але можемо говорити про те, що це (запуск каналу, – ДМ) буде в цьому році.
– Які зміни чекають на «Ісландію» у зв’язку із переходом з ютуб-каналу в телевізор?
– Зміняться якісь формальні речі. Бо є ліцензія, у якій прописано, скільки годин якого контенту має бути. Ті проєкти, які зараз є на каналі – АМБ, «Рагулі», «Школа корупції», «Запитайте в лікаря» тощо – залишаються, якісь із них будуть змінені. Це приблизно 10 ефірних годин на тиждень. Також будуть додаватися інші проєкти, у тому числі й з моєю участю, можливо.
– Які нові проєкти з’являться на телеканалі? Чи будете залучати нових людей до проєкту?
– Ми ведемо перемовини з деякими журналістами, які за останній час, за літо залишилися без роботи на різних телеканалах, таких як ZIK, «1+1» і ще низка інших. Ведемо перемовини про те, щоб вони виробляли свій контент тепер у рамках каналу, у рамках проєкту «Ісландія». Кілька з них уже погодилися. І я думаю, що протягом місяця-двох ми почнемо це знімати. Можливо, ми вийдемо спочатку з їхніми новими проєктами на ютубі, а потім уже в телевізорі – а, можливо, ні. Технологічно ми цей процес іще не опрацювали, як саме це все буде відбуватися.
– Можете назвати журналістів, які вже погодилися долучитися до команди нового каналу?
– У мене ще немає підтвердження від різних людей з відомими прізвищами. Точніше, немає дозволу від них. Я з ними це не обговорював, чи можна вже говорити, що будемо з ними співпрацювати. Вони вже погодилися, але я поки не можу назвати їхніх прізвищ. Будуть популярні контроверсійні журналісти, блогери, яких знає вся країна з різних боків.
– Якщо не журналісти, можливо, ви скажете, хто приєднався до команди проєкту – продюсери, менеджери?
– Команда наразі ніяк не оновлюється. Тільки я там новий. Там є приблизно 20 людей: технічна служба і т.д. Вони працювали в режимі запису програм і викладання їх на ютубі. Власне цей тиждень і наступний я проводжу умовний «аудит»: я дивлюся, як у них усе працює, як побудований технологічний процес. І вже пізніше ми будемо вирішувати, що ми залишаємо, кого додаємо. Якщо це телеканал, то має бути програмний директор.
Поки що можемо говорити лише про мене – канал став більше на одну людину.
– Ви зайняли посаду Тетяни Микитенко, вона пішла з проєкту?
– Тетяна Микитенко нікуди не пішла. Вона далі робить проєкти, які й робила – «Рагулi», АМБ і т.д. Таня залишається працювати. Будемо разом з нею це розвивати. Просто, можливо, у неї якось зміниться назва посади. Можливо, вона стане креативним продюсером чи ще щось. Це формальність, про яку ми ще не думали.
– Чи зміниться структура проєкту, чи буде так зване «унормування» під канони телебачення?
– Ми поки не плануємо створювати класичну інформаційну службу (маю на увазі, новини). Вихід щогодини, бігають журналісти з «лайв’юхами», координатори координують – поки що ми цього не бачимо. Це в нашій концепції не передбачено. Коли я закінчу «аудит» технічних можливостей і людських ресурсів, тоді буду розуміти – кого треба запросити, у якій кількості й т.д.
– Чи плануєте запускати сайт, бо в проєкту «Ісландія» його немає?
– Буде сайт. Так буває іноді, коли первинно сайт, а від нього похідне – ефір. У нас буде навпаки – ми спочатку вийдемо в ефір.
Фото: Сергій Неретін, Фейсбук
https://detector.media/production/article/170671/2019-09-12-sergii-grishin-pro-novii-telekanal-na-bazi-proektu-islandiya-mi-poki-ne-planuemo-stvoryuvati-klasichnu-informatsiinu-sluzhbu/
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий