четверг, 5 декабря 2019 г.
до мережі
25 років "Будапештському меморандуму": чому сталося саме так, як сталося
Леонід Кучма зробив кроки, які завершилися поступками Росії і Будапештським меморандумом. Альтернативою позбавлення ядерної зброї було створення власних потужних Збройних сил, зокрема високоточної ракетної зброї. Але влада не пішла шляхом розбудови потужно військо-промислового комплексу, до чого ми могли залучити і американців, не пішов головним чином Кучма, який тривалий час керував державою. Це могло б убезпечити нас від російської агресії.
Я поділяю думку, що в багатьох випадках українська влада діяла і діє некомпетентно, оскільки часто там є неосвічена публіка. Вони не знають норми міжнародного права, щоб захищати інтереси України. Зауважу, причину наших негараздів потрібно шукати в діях влади, а не держави як такої, інакше ми дискредитуємо саму ідею існування української державності. Але і ми маємо бути компетентними. Коли ми повторюємо про те, що Україна не визнає Росію країною-агресором або що ми маємо визначити захоплені території окупованими Росією, то потрібно взяти в руки закон від 18 січня 2018 року «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», де чорним по білому написано, що Росія — це держава-агресор, що збройні формування, які існують у Донеччині і Луганщині — це іррегулярні військові Збройні сили Російської Федерації відповідно до норм міжнародного права, а не повстанці, бойовики чи найманці. Далі. В цьому ж законі сказано, що структури так званих «ДНР» та «ЛНР» — це структури російської окупаційної адміністрації, що Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей, які загарбані Росією, — це тимчасово окуповані території і що РФ має нести відповідальність за їхнє забезпечення. В цьому ж документі сказано, що вся відповідальність за збройну агресію лягає на Росію, також йдеться про те, що в Україні має бути створений державний орган, який має підготувати консолідовану претензію до Росії як держави-агресора.
Чомусь багато політиків, експертів, журналістів користуються якою завгодно термінологією, тільки не тією, яка визначена в українському законі. На жаль, російській дипломатії і пропаганді вдалося створити паралельну віртуальну реальність, в яку потрапили частково і в Україні, і на Заході.
Володимир Василенко, член Стратегічної ради РОК
https://day.kyiv.ua/…/art…/podrobyci/ni-garantiy-ni-bezpeky…
#РОК #Ні_капітуляції
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий