вторник, 12 мая 2020 г.
С.Речинськиий у ФБ
З яких підприємств та осіб, Баканов хоче зняти українські санкції
Звертає на себе увагу, що серед російських бізнес-компаній, яких передбачається звільнити від українських санкцій, є кілька IT-структур, які є провідними на ринку держав колишнього СРСР, котрі пропонують різноманітні системи для управління підприємствами, документообігом, фінансами, активами, логістикою, персоналом. Системи аналогічних напрямків дані компанії пропонують і для державних органів.
Мова йде, перш за все, щодо групи компаній ТОВ «Парус- Спецпроект», «Парус-2», «Парус-Впровадження», «Парус-Місто», «Парус-Прикарпаття», «Парус-Донбас», «Центр інформаційних технологій «Парус-Единение», «Южний Парус», «Парус-Лев», а також IT- консалтингової компанії ТОВ «Сапран Україна» [м.Київ, вул. Хорива, 39-41].
Російська корпорація «Парус» [заснована колишніми співробітниками ГШ ВМС РФ, а вказані вище компанії - її філіали в Україні] є найбільшим російським конкурентом «1С»: обидві компанії пропонують популярний софт для автоматизації ведення бізнесу та управлінської і господарською діяльності державних структур та підприємств.
NB Звільняючи дані компанії від санкцій, Україна відновлює доступ російського програмного забезпечення до українських бізнес-структур та державних органів та засвідчує, що дане програмне забезпечення перестало бути потенційно небезпечним, або взагалі було завжди безпечним!
Цікаво, що відкриваючи український ринок для корпорації «Парус», він залишається закритим для їх головного конкурента - кампанії «1С», якій передбачається продовжити дію санкцій. Виходить, що дуже схожі, конкуруючі між собою програми російських розробників три роки назад були однаково небезпечними для України, а тепер програмний продукт одного із виробників перестав нести таку загрозу, тобто компанія виробник, або їх представники в Україні зуміли навести аргументи, які переконали керівництво СБУ в цілковитій безпеці їх продукції!
Очевидно, що з якихось причин «припинили нести загрозу» українській національній безпеці розробки російської компанії «Сапран Груп», які пропонують їх представники в Україні - ТОВ «Сапран Україна». Цілком можливо, що тепер «Сапран Груп» безперешкодно зможе оснастити своїм програмним забезпеченням цілу низку українських державних структур та важливих державних підприємств, наприклад ДП «НАЕК» Енергоатом», який час від часу замовляє послугу налаштування інформаційної підсистеми формування розрахунку зведеного кошторису на базі програмного забезпечення SAP BPC [в минулому році було два таких підряди на 38 та 58 мільйонів гривень]. Для перемоги у тендері компанія-претендент повинна мати відповідний сертифікат про наявність центру експертизи PCoE [Partner Center of Expertise]. ТОВ «Сапран Україна» потрапивши у 2017 році під санкції, втратила можливість брати участь у відповідних конкурсах, тому її керівники [Анатолій Федорук, Микола Струтинський, Олег Мадсен та Олександр Татура] вимушені були створити кілька інших структур, зокрема ТОВ «Айгенметод», які не мають відповідного сертифікату, але їх все ж таки чомусь допускаються до тендерів «НАЕК» Енергоатом» [власники «Айгенметод» обіцяють залучати на субпідряд іншу фірму, у якої є сертифікат]. Зняття санкцій з ТОВ «Сапран Україна» значно спростить її керівникам, а також російським засновникам доступ до оснащення / обслуговування програмними продуктами такі важливі державні підприємства, як «НАЕК» Енергоатом».
NB Найбільшими клієнтами «Сапран Україна» були: колишня мережа мобільного оператора МТС, Метінвест Ахметова, та Альфа-Банк – саме їх представники можуть бути лобістами повернення даної компанії на український ринок.
В сфері надання послуг IT- консалтингу та продажу програмного комп’ютерного забезпечення працює «Монт УА» [засновник - мешканка Мінська Вяленкова Ірина Михайлівна], якій теж пропонується зняти санкції.
«Монт УА» є філіалом досить відомого російського дистриб’ютора програмного забезпечення «MONT», який в період з 2010-2014 років здійснював активну фінансово-господарську діяльність направлену на постачання та впровадження в державних органах та установах України програмно-апаратних рішень, переважно російського виробництва. За інформацією, яка поширена в ЗМІ, керівництво російського офісу цієї компанії активно контактує та співробітничає з начальником одного з оперативних підрозділів ЦІБ ФСБ РФ полковником Астаховим Петром Олексійовичем. Очевидно, що підставами для введення санкцій стосовно «МОНТ.УА» у 2017 році була загроза того, що розповсюджений компанією програмний продукт дозволяв / міг дозволити ЦІБ ФСБ РФ ефективно відслідковувати ситуацію в нашій державі, збирати специфічну інформацію, потенційно створювати передумови для кібератак на об’єкти української критичної інфраструктури. У даному контексті важливо зрозуміти, що саме змінилося в діяльності «Монт УА» та її програмного продукту, який перестав нести загрозу безпеці України.
NB За цілим рядом ознак «Монт УА» схожий на інформаційний хаб для збору, аналізу та передачі різноманітної інформації до Російської Федерації.
Очевидно, що геоінформаційне ТОВ ГІСІНФО [ще один претендент на зняття санкцій], є de facto українським філіалом російської акціонерної компанії «КБ Панорама», та до 2017 року [коли до неї було застосовано санкційну політику], використовувала російський софт та займалася дистреб'юцією продуктів і програмного забезпечення «КБ Панорама» [від топографічних карт до інформаційних технологій в управлінні містом], яка тісно співпрацює із російським міністерством оброни, ГРУ ГШ ЗС РФ, ФСБ, тощо.
NB На сайті російської компанії «КБ Панорама» зазначено, що їх представництво в Україні - компанія ГІСІНФО здійснює [інформація розміщена до 2014 року] впровадження ГІС-технології «Панорама» [весь комплекс робіт по обробці та накопичення первинної інформації, створення і ведення цифрових карт і баз геоданих, створення гепорталов різного призначення] в цілому ряді міст України [як приклад наведено виконання робіт у Вінниці], а також впроваджено вивчення та використання ГІС-технології «Панорама» в 26 провідних ВНЗ України [Київ, Харків, Львів, Сімферополь, Луцьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Вінниця, Одеса, Ужгород, Суми, Полтава, Чернігів] - іншими словами ГШ ЗС РФ завдяки ТОВ ГІСІНФО має детальні та високо точні карти України як для здійснення терористичних, диверсійних операцій, так і для ведення масштабних бойових дій, нанесення ракетних та артилерійських ударів по об'єктам в нашій державі. Очевидно, що зняття санкцій із ГІСІНФО дасть можливість оновити та уточнити карти, нанести нові важливі військові та інфраструктурні об'єкти!
Пропонується зняття санкцій із комерційних компаній, що мають реєстрацію в так званих офшорних зонах: «Гордон Солюшн ЛТД», «Паверфул Чойс Тех ЛТД», зареєстровані на Віргинських островах, «Джадсон Трейдінг Лімітед» («Judson Trading Limited»), зареєстрована на Кіпрі, «Рок Ренч Пропертіз C.A.» («Rock Ranch Properties SA») - Панама, а також «Глобал Геймс ЛТД» («Global Games Ltd») і «Новастар Груп ЛТД», зареєстровані в Белізі, за якими, скоріше за все, стоять російські державні чиновники та бізнесмени.
В рішенні РНБО №176 від 21 червня 2018 року зазначено, що дії даних іноземних юридичних осіб створюють реальні загрози національним інтересам та порушують інтереси держави. Слід зазначити, що стосовно даних іноземних компаній РНБО застосований найбільш широкий перелік заборон [від блокування активів до заборони передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності, тобто даний перелік в рази більший, ніж обмеження, які введені щодо суто російських компаній].
Деякі експерти відмічають, що дані іноземні компанії могли претендувати на приватизацію українських підприємств. Цікаво, що в період плануємої масштабної у поточному та наступних роках приватизації, дані компанії та їх власники, на думку СБУ, перестали становити загрозу в якості не бажаних учасників приватизації українських державних підприємств.
Абсолютно не зрозуміла позиція СБУ щодо зняття обмежувальних заходів щодо деяких осіб, які забезпечували проведення так званого референдуму, а також незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях. Мова, зокрема, йде щодо громадян: Свєшнікова Валентина Федорівна [м.Алчевськ, вул. Леніна 61/72, «секретар дільничної виборчої комісії №13», м.Алчевськ], Лобода Тетяна Іванівна [м.Донецьк, вулиця Щедріна, 20, «голова територіальної виборчої комісії №141»], Блороздіна Галина Олександрівна [Житомирська область, Романівський район, село Камінь, вулиця Небесної сотні, 9, «голова територіальної виборчої комісії № 212»], Гур'єва Олена Анатоліївна [Харківська область, Золочівський район, село Сотницький Козачок, «голова територіальної виборчої комісії №247»], Чеботарьова Наталя Миколаївна [Донецька область місто Торецьк, вулиця Маяковського, буд.19, кв.20, «голова дільничної виборчої комісії №71»].
NB Зняття санкцій за подібні злочини може стати прецедентом, наступним логічним кроком після якого повинно стати ... визнання Україною «референдуму» та незаконних виборів на окупованих територіях!
NB! Майже анекдотична ситуація із намірами зняти обмежувальні заходи стосовно «великого друга Росії» - спостерігача за так званими виборами в ЛНР/ДНР, засновника партії «Соціальна ініціатива», нащадка Беніто Муссоліні - громадянки Італії Алессандри Муссоліні. Роблячи таким чином послугу Кремлю [якщо саме в цьому полягає стратегічний задум керівництва СБУ], Україна одночасно наражається на тролінг з боку російських пропагандистів, які закидатимуть Президенту Зеленському прихильність до фашизму «італійського ґатунку» [італійський маєток Президента може слугувати пропагандистам додатковим у цьому «підтвердженням»].
Санкцій може позбавитися громадянин РФ Григорян Карен Андранікович, а також кілька фірм, які лежать в сфері його впливу [зокрема, комерційно-сервісне товариство з обмеженою відповідальністю «Хангеріан сіліконс» (The company «Hungarian silicones»), Будапешт, ТОВ «Корона-2000», м. Київ, вул. Червоноткацька, буд 37-А, ТОВ «Кремнійполімер», м. Бровари, вул. Залізнична, буд. 14., ТОВ «Кремнійполімер», м. Бровари, вул. Залізнична, буд. 14.] - ці та інші пов'язані підприємства реалізовують кремнийорганические емалі, лаки, епоксидні смоли, у т.ч. для потреб атомної енергетики.
Виробництвом лаків і красок займається інший претендент на зняття санкцій - компанія ТОВ «ТД «Лакмар», директор якої Мерзляков Руслан Петрович є керівником 360 компаній, засновником - 346 та беніфеціаром 65 комерційних структур.
Дещо обособлено в даному списку виглядає російський олігарх Олексій Федоричєв* [журналом Forbes включався в список найбагатших бізнесменів Росії на 100-му місці зі статком $ 450 млн] - сировинний трейдер [зерно, сірка, мінеральні добрива], власник двох морських терміналів в Південному [оператор - Трансінвестсервіс], колишній власник футбольних клубів «Динамо» [Москва] і «Ростов». Проживає в Монако.
* Серед активів, підконтрольних Федоричеву, станом на середину 2000-х років, крім терміналів в Південному, вказувалися Усть-Донецький річковий порт, «Астраханьгазпром», Придніпровський завод міндобрив, перевалочні термінали в Керченській протоці, флот із понад 50 морських і річкових суден з вантажообігом близько 4,5 млн тон сірки, 2,3 млн тон добрив і 1,7 млн тон зерна за 2004 рік .
Висновки
Підсумовуючи аналіз списку осіб та компаній, з яких передбачається зняття санкцій можна зробити висновки:
Планується зняття санкцій із цілої низки [в багатьох випадках пов'язаних між собою] структур із IT - сфери: ТОВ «Парус- Спецпроект», «Парус-2», «Парус-Впровадження», «Парус-Місто», «Парус-Прикарпаття», «Парус-Донбас», «Центр інформаційних технологій «Парус-Единение», «Южний Парус», «Парус-Лев», а також IT- консалтингової компанії ТОВ "Сапран Україна" [м.Київ, вул. Хорива, 39-41], «Монт УА», ТОВ ГІСІНФО, а також російського IT- спеціаліста Токарєва Сергія Олександровича;
Cанкцій можуть бути позбавлені українські, російські та інші іноземні компанії, які обслуговують потреби атомної енергетики і, зокрема, «НАЕК» Енергоатом». Це стосується: ТОВ «Сапран Україна», ТОВ «ТД «Лакмар», а також цілої низки компаній, пов'язаних із російським підприємцем Кареном Григоряном [комерційно-сервісне товариство з обмеженою відповідальністю “Хангеріан сіліконс” (The company «Hungarian silicones»), ТОВ «Корона-2000», ТОВ «Кремнійполімер»], які до потрапляння в санкційний список успішно «освоювали» бюджет «НАЕК» Енергоатом», постійно перемагаючи в тендерах та конкурсах.
Список осіб, з яких можуть зняти санкції може стати прецедентом та запустити не бажану «ланцюгову реакцію», яка може призвести до визнання Україною фейкових виборів та референдуму на окупованих територіях.
До переліку компаній та осіб для зняття санкційних обмежень потрапили структури та персони, щодо яких були вжитті санкції різними рішеннями:
Рішення РНБОУ, уведене дію Указом Президента від 15 березня 2017 року № 133;
Рішення РНБОУ уведене в дію Указом президента від 21 червня 2018 року № 176;
Рішення РНБОУ, уведеного в дію Указом Президента від 19 березня 2019 року № 82.
Це може означати, що даний перелік сформований на підставі єдиного замислу, в якому переслідується прихована логіка та мета, яка потребує додаткового пояснення з боку керівництва СБУ. В рамках кримінального провадження про державну зраду
https://ord-ua.com/…/z-yakih-pidpriyemstv-ta-osib-bakanov-…/
https://www.facebook.com/Stanislav.Rechynskyy/posts/10222122996127899
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий