пятница, 1 марта 2019 г.

Нафтогаз виграв Гаазький арбітраж проти Росії за втрачене внаслідок анексії Криму майно

Гаазький арбітраж ухвалив позитивне рішення справі Нафтогазу проти Російської Федерації за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Зазначається, що сума виграшу наразі не уточнюється та буде оголошена найближчим часом. Водночас Нафтогаз вимагав у Росії компенсації у розмірі 5 мільярдів доларів плюс відсотки.

«Нафтогаз отримав рішення арбітражу у місті Гаага, де розглядалось питання щодо втрачених активів в Криму. Рішення є позитивним. Ми змогли довести, що Росія, як держава, винна у втраті наших активів у Криму і повинна відповідати», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Зазначимо, що внаслідок анексії Криму Нафтогаз втратив на півострові інфраструктуру для транспортування та видобутку газу та нафти, зокрема бурові установки на шельфі Чорного моря, компресорні та інші станції. Все це майно «влада» анексованого Криму «націоналізувала» одразу після анексії.

Зазначимо, що це вже не перша справа, яку виграла Україна та українські компанії у Росії в Гаазькому арбітражі проти Росії за втрачене внаслідок анексії Криму майно. Зокрема, позитивне рішення арбітраж виніс у справі Ігоря Коломойського та компаній, що йому належать та у справі за позовом ПриватБанку.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

https://hromadske.ua/posts/naftogaz-vigrav-gaazkij-arbitrazh-proti-rosiyi-za-vtrachene-vnaslidok-aneksiyi-krimu-majno

Комментариев нет:

Отправить комментарий