понедельник, 25 марта 2019 г.
тренди кінцеві
Медіа-тренди 25.03.2019
1. Щодо заяв кандидатів в Президенти України: Президент України П. Порошенко під час участі в Раді регіонального розвитку Буковини серед іншого наголосив на важливості відповідальної позиції на виборах, бо питанням для України є збереження незалежності від РФ. Продовжують лунати заклики про неприпустимість заміни головнокомандувача під час війни з РФ. Зокрема про це заявив народний депутат України Ю. Шухевич.
В. Зеленський в інтерв’ю каналу “ІCTV” запропонував нульову декларацію, податкову амністію для бізнесу, перезапуск судової системи, виплату пенсій та створення потужного російськомовного каналу для повернення окупованих територій, введення миротворців на лінію розмежування. Перший заступник Голови ВР України І. Геращенко назвала його сценарій з визволення Донбасу “пропутінським”. На думку політолога Т. Березовеця його риторика про “російську мову”, “миротворців на лінії зіткнення на Донбасі”, “переговори з Путіним”, “обов’язковий референдум при вступі в НАТО” свідчать, що Зеленський не лише не розбирається в зовнішній і гуманітарній політиці, а заганяє себе в нішу політика, що розраховує на голоси насамперед орієнтованих на Росію виборців. Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень В. Горбулін назвав політика абсолютно “віртуальним”, який не знає на що йде. В. Медведчук вважає, що чим більше “віртуальний” В.Зеленський прийматиме участь в телеефірах, тим більше втрачатиме підтримку виборців. І. Смешко в інтерв’ю Д. Гордону заявив, що не планує об’єднання з Зеленським, оскільки не знає його ідеологію, стратегію, невідомо за яким принципом він збирається будувати і розвивати демократію. Шеф-редактор видання “Лівий берег” С. Кошкіна назвала його “боягузом”, за те що не з’явився на анонсовану зустріч з провідними журналістами в студію телеканалу “UA:Перший”, а дав інтерв’ю у “приємній та затишній атмосфері” – у себе вдома. Натомість А. Гриценко запросив Зеленського на відкриті дебати.
ЗМІ обговорюють анонсовані в “день тиші” 30 березня телеканалом “1+1” покази випусків “95-го кварталу”, “Розсміши комiка”, “ЧистоNews” та документального фільму “Рейган”, де президента США озвучує В. Зеленський, що на думку менеджменту “1+1” не є порушенням виборчого законодавства оскільки Зеленського покажуть як актора, а не політика.
Кандидатура В. Зеленського набула активного обговорення в ЗМІ РФ та “Л/ДНР”. Зокрема, головний редактор “Эхо Москвы” О. Венедиктов пояснив, що будь-який президент України, крім чинного влаштовуватиме В. Путіна, проте чим слабший кандидат, тим більше хаосу в Україні.
Також В. Зеленський запевнив журналістів “New York Times”, “Washington Post”, “Bloomberg”, “Der Spiegel”, “The Economist”, “Le Figaro”, “Atlantic Council”, “Kyivpost”, що не організовуватиме протестів і Майданів у разі його програшу на виборах.
2. Щодо виборчого процесу в Україні: Посол США в Україні М. Йованович вкотре закликала українців проголосувати на виборах, пояснив, що демократія працює лише за умови активної участі громадян.
Резонансу в ЗМІ набула інформація про факти незаконної організації виборчого процесу на користь однієї з політичних сил. Так вдруге за минулий тиждень затримана “чорна каса” тепер уже в Одесі в службовому кабінеті керівника одного з відділень “Приватбанку”. ВО “Батьківщині” назвала це “провокацією” спрямованою на дискредитацію цієї політичної сили та особисто Ю. Тимошенко. У партії припускають, що гроші “виборчої мережі БПП” оскільки їх виявили в державному банку.
Фіксуються і інші порушення виборчого законодавства в ряді міст України. Так у двох квартирах у м. Києві зареєстровано майже половину виборців дільниці – в одній 380, в іншій – 287 осіб, в Харкові – 220 та 181 виборець відповідно.
За даними “Українського Центру суспільного розвитку” та “Центруконтент-аналізу” зі 1491 повідомлення на тему підкупу виборців за січень-лютий у вибірці ТОП–60 каналів телебачення, радіо, інтернет-медіа, преси та в мережі Facebook 36% контенту згенерувало МВС, 16% – “Батьківщина”, 13% – незалежні активісти, 11% –“БПП” і 10% – СБУ та ГПУ. Головним рупором звинувачень у підготовці підкупу став особисто міністр А. Аваков та МВС України.
3. Щодо соціальних досліджень: За результатами Центру соціологічних досліджень ім. М. Драгоманова (проводилось з 9-го до 18 березня) 58,9% опитаних готові брати участь виборах. В. Зеленського підтримає 20,5%, П. Порошенка – 17,3%, Ю. Тимошенко – 12,1%, Ю. Бойка – 8,4%, А. Гриценка – 7,7%, О. Ляшка – 5,5%, І. Смешка – 4,3%.
4. Щодо акцій Нацкорпусу і Нацдружин в Україні: МВС України у відповідь лист послів країн “G7”, зазначили, що позиція А. Авакова щодо екстремістських політичних рухів в Україні залишається твердою і безперечною –агресивні спроби радикальних груп втрутитися у чесний виборчий процес призведуть до відповідних наслідків про що попереджені їх керівники.
За даними МВС 23 березня у чергової акції ПП “Національний корпус” на Майдані Незалежності в Києві взяли участь понад 6 тисяч осіб. Учасники акції передали свої вимоги до АП заступнику секретаря РНБО С. Кривоносу, заявив, про зміну тактику – наразі займатимуться контролем над виборами. За даними “Громадського” 15–20% присутніх є проплаченими мітингувальниками.
Водночас в мережі поширено фільм-розслідування про історію створення, діяльність “Національних дружин”, їх підконтрольність міністру МВС А. Авакову та фінансуваня “чорною” готівкою сином очільника МВС. Серед злочинів, за якими стоять члени “Нацдружин” – вбивство П. Шеремета і одного з ідеологів “Азову” Я. Бабича, теракт біля телеканалу “Еспрессо” тощо.
Того ж 23 березня у м. Бровари ветерани АТО і активісти пікетували будинок, в якому проживає керівник НАБУ А. Ситник та вимагали притягнення останнього до відповідальності.
5. Щодо продовження дискредитації діючої влади через т.з. оборонгейт: Журналістка видання “Дзеркало тижня” Т. Силіна повідомила, що в США відкриті кримінальні справи за фактом зловживань людей з команди П. Порошенка та деякі фігуранти вже підписали угоду зі слідством і дають покази. До того ж журналіст О. Дубинський з посиланням на матеріали сайту “ukrainianpapers.com” заявив, що Кіпрський суд, Британське бюро з боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах (SFO) і Європейське бюро з боротьби з шахрайством (OLAF) також розпочали власні розслідування з цього приводу, про що також заявила кандидат в президенти України Ю. Тимошенко. Крім того, за даними головного редактора “Цензор.НЕТ” Ю. Бутусова, попри готовність О. Гладковського піти за ґрати, П. Порошенка не дав на це дозвіл, що свідчить про те, що кругова порука у діючий владі залишається.
Прес-служба представництва ЄС в Україні вже спростувала інформацію, а у передвиборчому штабі П. Порошенка назвали інформацію Т. Силіної “чорнухою”, наголосивши, що “бруд ллють” з оточення кандидата в президенти, який називає себе “чесним”.
6. Щодо візиту Ю. Бойка та В. Медведчука у Москву: Ю. Бойко після повернення заявив, що метою зустрічі з прем’єр-міністром РФ Д. Медведєвим і главою “Газпрому” О. Міллером за участі В. Медведчука були прямі поставки газу до України та вирішення проблем простих людей.
Президент України П. Порошенко засудив візит Ю. Бойка та В. Медведчука до Москви, заявив, що “вони об’єднуються лише проти України”. “Народний фронт” звертувся до правоохоронних органів України, насамперед до СБУ з вимогою офіційно розслідувати діяльність Ю. Бойка і В. Медведчука, а також українських ЗМІ, які висвітлювали їх візит в Москву, оскільки їхні дії мають ознаки державної зради.
У НАК “Нафтогазі України” повідомили, що запропонована на вказаних переговорах російською стороною ціна на газ є більш високою, ніж та, за якою він купується в березні на відкритих торгах в ЄС. Крім того, “Газпром” вже заборгував українській стороні 2,8 млрд дол. США компенсації.
7. Щодо відкриття КПВВ “Золоте”: Відкриття в односторонньому порядку КПВВ “Золоте”, про що повідомив командувач Об’єднаних сил С. Наєв викликало негативну реакцію окупаційної влади “ЛНР”, яка відмовилася відкрити контрольний пункт в’їзду-виїзду зі свого боку. “Глава ЛНР” Л. Пасічник пояснив такі дії підготовкою провокацій з боку української влади, наслідком якої має стати масова загибель мирних громадян. У свою чергу представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі І. Геращенко вкотре наголосила, що про відкриття КПВВ “Золоте” лідери “Нормандської четвірки”, зокрема В. Путін, домовилися ще у 2015 році, і українська сторона 27 березня на переговорах у Мінську вимагатиме публічної позиції представників РФ та ОБСЄ щодо цього питання.
Водночас у штабі ООС повідомили про обстріл бойовики із 82 мм мінометів позицій Об’єднаних сил поблизу Золоте–4, де було відкрито КПВВ. За даними ДПС України вже в перший день роботи КПВВ прикордонники пропустили в “сіру зону” і в зворотному порядку 56 громадян і 142 транспортних засоби.
8. Щодо поширення Росією заяв, що Україна є “failed state”: ЗМІ РФ поширили заяву політолога О. Ситникова (РФ) про те, що у найближчому майбутньому сценарій Донбасу повториться в Західній Україні, де також існує зростання невдоволення населення тим, що відбувається в країні. Крім того, політолог Н. Шаррас (Франція) (як іноземний спостерігач на півострові Крим брав участь у президентських перегонах у РФ) не виключив розпад України в майбутньому а разі продовження надання ЄС підтримки останньої.
9. Щодо звільнення Сирії від ІДІЛ: Сирійські демократичні сили заявили про витіснення за підтримки США “Ісламської держави” з останньої контрольованої нею території Багуз у Сирії. Цю заяву підтвердив і президент США Д. Трамп. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Є. Столтенберг назвав це видатним досягненням глобальної коаліції і підкреслив, що НАТО залишається прихильним спільній боротьбі з терроризмом.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий