среда, 1 мая 2019 г.
Кремль використовує забруднену нафту як політичну зброю – Handelsblatt Цілком можливо, що забруднення 5 млн тонн нафти, пропущеної через нафтопровід "Дружба", сталося за прямою вказівкою Кремля – Росія конфліктує з Україною і Білоруссю, які досить серйозно постраждали від цього інциденту, повідомляє Handelsblatt. Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-kreml-vikoristovuje-zabrudnenu-naftu-jak-politichnu-zbroju-handelsblatt-929053.html
Москва обурена ситуацією із забрудненою нафтою, яка надходила до Європи через нафтопровід "Дружба". Однак за цією ситуацією може ховатися політичний розрахунок із боку Путіна, пише німецьке видання Handelsblatt.
Незважаючи на те, що нафтопровід, який простягнувся від Західного Сибіру до нафтопереробних підприємств Східної Німеччини, називається "Дружба", як зауважив автор матеріалу, сьогодні він є джерелом розбрату і скандалу. Через "Дружбу" пройшли 5 млн тонн забрудненої нафти, які завдали багатомільярдних збитків, за інформацією "Коммерсанта" – щонайменше $2,5 млрд.
Handelsblatt, посилаючись на ще один матеріал "Коммерсанта", зазначає, що президент Росії Володимир Путін був незадоволений ситуацією і наказав главі компанії – оператора нафтопроводу "Дружба" у РФ "Транснефть" Миколі Токарєву посилити перевірки якості нафти і змінити систему безпеки. До цього "Транснефть" перевіряла якість нафти в нафтопроводі що 12 днів, а більшістю зі 150 пунктів нафтоприйому для нафтопроводу або володіють приватні компанії, які самі перевіряють якість нафти і самі завантажують її в систему, або цим договором із "Транснефтью" займаються приватні термінали.
Від забрудненої нафти постраждали і нафтопереробні підприємства в німецьких Шведті і Лойні, вказує видання. Водночас та частина німецької нафтопереробної промисловості, яка залежить від поставок із "Дружби", уже розглядає можливість отримання нафти через порт Росток – у тому разі, якщо Росія не зможе швидко ліквідувати наслідки забруднення нафти і розчистити нафтопровід.
Розслідуванням інциденту зараз займаються російська прокуратура і Федеральна служба безпеки РФ. Утім, невідомо, чи зможуть у Москві пояснити інцидент, адже досі незрозуміло, була це помилка через людський чинник чи політичний розрахунок, зазначає видання.
Посилаючись на матеріали "Коммерсанта" та РБК, Handelsblatt наголошує, що інцидент із нафтою стався в той момент, коли відносини Росії і Білорусі, яка живе серед інших джерел доходу і завдяки переробленню відносно дешевої нафти, виявилися сильно напруженими. До того ж цілком можливо, що Москва націлилася і на дестабілізацію українського нафтового ринку – не так давно Росія заборонила експорт нафти, нафтопродуктів і вугілля в Україну. Це припущення, зазначає автор матеріалу, цілком узгоджується з початком Росією "паспортної війни" проти України – Москва пропонує російське громадянство жителям України та окупованих Росією територій.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-kreml-vikoristovuje-zabrudnenu-naftu-jak-politichnu-zbroju-handelsblatt-929053.html
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий