Російська Федерація звернулася до Північноатлантичного альянсу з проханням натиснути на Україну щодо зміни мовної норм закону "Про освіту".
Про це "Європейській правді" розповіло джерело в штаб-квартирі НАТО нагадавши про засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося в Брюсселі 31 травня.
Росіяни посилаються на те, що українським законом назадоволений також один із членів НАТО - Угорщина. Як відомо, Будапешт від минулого року блокує проведення міністерських зустрічей Ради Україна-НАТО, вимагаючи від Києва зупинити виконання мовної норми закону "Про освіту".
В прес-службі НАТО відмовилися офіційно коментувати, чи обговорювалося це питання на засіданні Ради НАТО-Росія, підтвердивши лише, що ситуація в Україні була однією із тем дискусії.
Водночас, співрозмовник ЄП зазначив, що Росія ще раніше зверталася до Альянсу з цього приводу. Стверджується, що голова МЗС РФ Сергєй Лавров у листі до генсека НАТО Столтенберга наполягав на необхідності натиснути на Україну. "З боку альянсу немає жодної реакції (на закони, що ухвалюються Україною -ЄП)... Позиція Альянсу заохочує невиконання Україною своїх зобов’язань", - пояснював він.
Зауважимо, що раніше в НАТО відмовилися від тиску на Київ щодо зміни закону "Про освіту", попри вимоги Угорщини з цього приводу, натомість - підтримали проведену освітню реформу. "Україна здійснила суттєві реформи... у таких сферах, як охорона здоров'я, освіта та благополуччя населення. Важливо, щоб Україна продовжувала просуватися шляхом реформ", - йдеться в коментарі Альянсу (детальніше про це - в статті "Нова атака Угорщини")
Між тим, останнім часом з Будапешта надходять сигнали про можливість відновлення діалогу з Україною. Про це - в статті "Тиск США чи "рука Москви": що змусило угорців змінити стратегію в конфлікті з Україною"
https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/05/31/7082458/
Комментариев нет:
Отправить комментарий