четверг, 31 января 2019 г.

Сайдік заявив про безальтернативність Мінських угод

Про це він заявив за підсумками переговорів, що пройшли у Мінську, повідомляє БЕЛТА.


"Спираючись на свій більш як трирічний досвід роботи, хочу ще раз наголосити на моїй повній прихильності до Мінських угод і особистій переконаності в їх необхідності і безальтернативності для мирного врегулювання конфлікту на сході України. Це наше спільне завдання - моє, координаторів робочих груп і всіх учасників мінського процесу - зробити все необхідне для їх повної імплементації ", - сказав Сайдік.


Він додав, що наступне засідання контактної групи заплановане на 13 лютого.

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2630574-sajdik-zaaviv-pro-bezalternativnist-minskih-ugod.html

Сайдік не узгоджував свій "мирний план" з ООН - речник Генсека

Про це на брифінгу 30 січня розповів речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє кореспондент Укрінформу.


«Ми бачимо з повідомлень у ЗМІ, що хтось запропонував такий план. Я не знаю про жодні офіційні звернення від ОБСЄ до ООН, які б роз’яснювали деталі цього плану», - сказав речник, відповідаючи на запитання власного кореспондента агенства, чи зверталися Сайдік та ОБСЄ до Генсека та ООН задля узгодження нового «мирного плану».


Дюжаррік додав, що він не може коментувати план Сайдіка, не побачивши його деталей.


Він нагадав, що ООН, як і раніше, підтримує зусилля "Нормандської четвірки", Тристоронньої контактної групи у Мінську та ОБСЄ з урегулювання ситуації на Донбасі.

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2630597-sajdik-ne-uzgodzuvav-svij-mirnij-plan-z-oon-recnik-genseka.html

Угорщина не приєднається до євроскептичного блоку, очолюваного Італією

Партія угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана "Фідес" не приєднається до євроскептичного альянсу, очолюваного Італією, перед травневими виборами до Європарламенту, незважаючи на спільну з віце-прем'єром Італії Маттео Сальвіні антиіммігрантську позицію.


Про це заявив держсекретар Угорщини у справах ЄС Саболч Такач, пише Reuters.


"Тут немає прихованого порядку денного. Єдине, що ці два політики, пан Сальвіні та пан Орбан, мають дуже схожий, якщо не ідентичний, підхід до вирішення міграційних проблем", - сказав Такач.


До групи ультраправих ЄП "Європа націй і свобод" належать французьке "Національне зібрання" Марін Ле Пен, австрійська Партія свободи, "Ліга" Сальвіні. Він веде переговори з польською владною партією "Право і справедливість" (PiS) про її приєднання до групи. Сальвіні переконав приєднатися також голландську ультраправу Партію свободи (PVV).


"І PiS в Польщі, і "Ліга" в Італії не є членами ЄНП, тоді як "Фідес" є членом ЄНП. Це дуже чітко визначає наше місце і нашу позицію", - сказав Такач. "Угорщина не бере участі в цій співпраці в кампанії до Європарламенту".


Такач також заявив, що Угорщина твердо підтримала кандидатуру Манфреда Вебера як наступного президента Європейської комісії.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/01/30/7092246/

среда, 30 января 2019 г.

В. Паніото

За рік особливих змін не видно. Правда, довіра до церкви трохи знизилася, а до СБУ підвищилася (може операція з Бабченко справила враження?)
https://www.facebook.com/100001659266268/posts/2261952673870019/

ДОВІРА СОЦІАЛЬНИМ ІНСТИТУТАМ, ГРУДЕНЬ 2018 Р.

Прес-реліз підготував генеральний директор КМІС, проф.В.І.Паніотто

З 30 листопада по 14 грудня 2018 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2034 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Найбільшою довірою серед  українців користуються звичайні люди, які живуть поряд (68%), волонтери, які допомагають армії та переселенцям (63% та 61%), церква (51%), та збройні сили України (51%),  а найменшою – уряд України (11%), Верховна рада України (8%) та російські ЗМІ (4%). В цілому, протягом року рівень довіри до деяких інституцій дещо змінився (див.табл.1).

Звичайні люди у Вашому населеному пункту. Рівень довіри найбільш високий, проте порівняно з 2017 р. рівень довіри знищився на 5 процентних пунктів (з 73% до 68%), а баланс довіри-недовіри знизився на 9 процентних пунктів (з 65% до 56%).

Волонтери. Рівень довіри також один з самих високих, проте значно впав за останній рік: баланс довіри-недовіри до волонтерів, що допомагають армії знизився на 6 процентних пунктів (з 53% до 47%), баланс довіри-недовіри до волонтерів, що допомагають переселенцям знизився на 14 процентних пунктів (з 61% до 47%). За регіональним розподілом найбільше довіряють волонтерам, які допомагають армії у Західному регіоні (70%), найменше – у Східному (59%). Волонтерам, які допомагають переселенцям, навпаки, найбільше довіряють у Східному регіоні (66%), найменше – в Центральному (57%).

Церква. Церква залишається одним з лідерів довіри українців протягом всіх років спостереження. Проте за останній рік рівень довіри впав на 6 процентних пунктів (з 57% до 51%), а баланс довіри-недовіри - на 12 процентних пунктів (з 40% до 28%). За регіональним розподілом церкві найбільше довіряють у Західному регіоні (69%), найменше – у Центральному (42%).

Збройні сили України. Рівень довіри, порівняно з 2017 р. значуще не змінився (51%), баланс довіри-недовіри знизився на 6 процентних пунктів (з 30% до 24%). За регіональним розподілом ЗСУ найбільше довіряють в Західному регіоні (62%), найменше – у Східному (28%).

Інститути влади. Владні інститути (Уряд та ВРУ) традиційно викликають найменше довіри у населення та мають дуже низький баланс довіри й недовіри (-63%). При цьому, порівняно з попереднім роком, баланс довіри до уряду не змінився, а баланс довіри до Верховної ради України дещо підвищився (з -77% до -72%). Опозиція проєвропейська (Батьківщина, Самопоміч і т.д.) має кращий баланс довіри – недовіри (24% довіряє та 47% не довіряє), ніж опозиція з колишньої влади (Опозиційний блок, За Життя) - 16% довіряє і 58% не довіряє, але обидва баланси негативні.

Рівень довіри до Президента України стабільно низький (16% довіряють, 70% не довіряють), баланс також негативний (-54%), ситуація практично не змінилась протягом 2017-2018 рр. За регіональним розподілом Президенту України найбільше довіряють у Центральному регіоні (19%), найменше у Східному (12%).

 

Напруженість у Чорному і Азовському морі буде зростати - розвідка США 11:30, 30 січня 2019 Політика 743 0 Американські розвідники заявляють, що Росія готова здійснювати політичний тиск на керівництво України, особливо з наближенням в Україні цьогорічних виборів. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10427067-napruzhenist-u-chornomu-i-azovskomu-mori-bude-zrostati-rozvidka-ssha.html

Розвідувальні служби Сполучених Штатів Америки очікують на зростання напруженості між Росією та Україною у регіонах Чорного і Азовського морів цього року. Про це йдеться у доповіді "Оцінювання загроз в усьому світі розвідувальними службами США", представленій на слуханнях у Сенаті директором Національної розвідки США Деном Коутсом. "Ми оцінюємо, що широкомасштабний наступ з боку України або російських маріонеткових сил з бойової точки зору можливий, але малоймовірний у 2019 році якщо одна зі сторін не розглядатиме іншу як таку, що серйозно кидатиме виклик статусу-кво", - йдеться у доповіді. "Двостороння напруженість продовжуватиме зростати у Чорному та Азовському морях, оскільки кожна сторона утверджуватиме свої суверенні і військово-морські спроможності (у морі)", - наголошується у доповіді. Читайте такожНімеччина готова забезпечити військову присутність в Чорному морі для стримування агресії РФ Також сказано, що захоплення Росією українських суден в Керченській протоці та утримання під арештом українських моряків демонструє готовність Росії обмежувати свободу судноплавства для українських суден у цьому регіоні і здійснювати політичний тиск на керівництво України, особливо з наближенням в Україні цьогорічних виборів. "Росія продовжить свою воєнну, політичну та економічну дестабілізаційну кампанію проти України, щоби спробувати загнати у глухий кут зусилля Києва в інтеграції до ЄС та зміцненні зв'язків з НАТО", - заявляють американські розвідники. Крім того, американські розвідники звернули увагу, що у березні 2019 року в Україні відбудуться президентські вибори, а восени - парламентські вибори. "Росія здійснює кроки, аби вплинути на ці вибори, застосовуючи цілий набір засобів для того, аби чинити тиск та використати нестійку економіку Києва, широкопоширену корупцію, вразливість у кіберпросторі і суспільну невдоволеність у сподіваннях усунення Порошенка і приведення до влади менш антиросійського парламенту", - наголошується у доповіді. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10427067-napruzhenist-u-chornomu-i-azovskomu-mori-bude-zrostati-rozvidka-ssha.html

Вперше три літаки США патрулюють небо над Чорним морем Сьогодні, 13:03 Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/vpershe-tri-litaki-ssha-patrulyuyut-nebo-nad-chornim-morem-565503.html

Над Чорним морем сьогодні працюють аж три американських розвідувальних літаки», - повідомив споттер Віталій Трубников

30 січня узбережжя анексованого Росією Криму моніторять аж три американських розвідувальних літаки.

Про це у себе на сторінці в Facebook написав споттер Віталій Трубников.

«Над Чорним морем сьогодні працюють аж три американських розвідувальних літаки: Boeing P-8A Poseidon з авіабази NAS Sigonella (острів Сицилія), Lockheed EP-3E Orion та Boeing RC-135V Rivet Joint з авіабази Souda Bay AB (острів Крит)», - повідомив Трубников.

За даними групи Itamilradar, як зазначив споттер, «це вперше одразу три літаки моніторять кримське узбережжя».

Раніше повідомлялося, що 25 січня літак Boeing RC-135V військово-повітряних сил США, що призначений для проведення радіоелектронної розвідки та спостереження, розпочав політ в акваторії Чорного моря. https://glavcom.ua/news/vpershe-tri-litaki-ssha-patrulyuyut-nebo-nad-chornim-morem-565503.html

Німеччина підтримає Україну в Чорному морі Німеччина готова підтримувати Україну проти російської агресії, направивши кораблі ВМС Бундесверу у Чорне море.

Представники уряду Німеччини на зустрічі з заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком заявили, що Німеччина готова підтримати Україну у стримуванні російської агресії в Чорному морі, передає Міністерство оборони України.
Так, українська та німецька делегації обговорили питання української безпеки.
Заступник міністра оборони України розповів про ситуацію на Донбасі і в Азово-Чорноморському регіоні, де нарощуються військові сили РФ, а також про мілітаризацію окупованого Росією Криму, де розміщуються ракетні комплекси.
Читайте: Франція і Німеччина обговорюють місію ООН і ОБСЄ на Донбасі Крім того, на зустрічі обговорили перспективи запровадження миротворчої місії на Донбасі і розміщення в Чорному і Азовському морях спостерігачів ОБСЄ для запобігання ескалації конфлікту.
Німецька сторона запевнила у готовності підтримувати Україну в питаннях деескалації та стримування російської збройної агресії, зокрема, шляхом забезпечення військової присутності кораблів ВМС Бундесверу у Чорному морі, а також домагатися звільнення українських моряків.
Нагадаємо, американська розвідка прогнозує, що напруга в Азовському і Чорному морях посилиться.

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20190130-nimechchyna-pidtrymaye-ukrayinu-v-chornomu-mori/



Уряд схвалив Річну національну програму Україна-НАТО Посли країн НАТО затвердили протокол про приєднання Македонії Армії Німеччини не вистачає техніки і персоналу – звіт У ЄС заперечили можливість нових переговорів щодо угоди про Brexit Уряд схвалив Річну національну програму Україна-НАТО Середа, 30 січня 2019, 13:07

Уряд схвалив проект указу президента України "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік".
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО – це план стратегічних реформ та інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної, цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в НАТО.
"Цей документ уперше унеможливлює потрапляння до нього формалістичних і зайвих завдань і заходів. Ми вперше запроваджуємо показники ефективності – індикатори виконання. Це дасть нам можливість ефективніше просуватися і стратегічно зближуватися з Північноатлантичним альянсом", – сказала віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Основний акцент в РНП зроблений на досягненні відповідності критеріям членства в НАТО, зміцненні демократії, політичній, економічній, судовій реформах, реформах виборчого законодавства, освіти, науки, охорони здоров’я, зростанні економіки, боротьбі з корупцією, підвищенні добробуту громадян, а також реформі сектора безпеки та оборони – відповідно до рекомендацій Альянсу, а також переведенні Збройних сил на стандарти НАТО.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/01/30/7092218/

Перший район в Україні повністю перейшов від УПЦ МП до Єдиної церкви

Перший район в Україні повністю перейшов від УПЦ МП до Єдиної церкви

 

У Сокальському районі Львівської області всі парафії УПЦ Московського патріархату (а їх там налічувалося 9) перейшли до складу Православної церкви України.
Про це розповів голова Сокальської райради Микола Пасько на своїй сторінці у Facebook.
“Ми якщо не перший, то принаймні один із перших районів України! Не зважаючи на певних політиканів місцевого розливу, які пробували поспекулювати на цій темі та посіяти розбрат в церковних громадах, українська Помісна церква перемогла! В усіх 9 приходах нашого району так званої “московської церкви” прийнято рішення щодо переходу під управління рідної канонічної української церкви”, – написав він.

 https://uatv.ua/usi-tserkvy-upts-mp-sokalskogo-rajonu-na-lvivshhyni-perejshly-v-ptsu/



 

 

С. Семенченко

«За Порошенка треба голосувати, тому що він воїн, тому що він говорить Путіну ні ...».
З'їзд «самовисуванців». Перший віцеспікер Геращенко (БПП). Давайте зараз поговоримо про «воїна» і про «НІ» Путіну.

- Зростання частини РФ в економіці України? Щорічне зростання обсягу торгівлі з РФ? Це «ні» путину?
- Невиконання вимог закону України «про оборону» і не введення воєнного стану для захисту країни? Або то що в тюрмах сидять тисячі добровольців замість тисяч які здавали Путіну Крим і частину Донбасу? Це «ні» путину?
- Аброськін, Семочко, Голубан, «Святий Нарик» - це ні Путіну?
- Торгівля на крові і Роттердам плюс Це «ні» путину? 
- Непокарані вбивці Небесної Сотні?
- Відпущений з-під Славянска Гиркин, Зеленопілля, Савур-могила, Іловайськ, ДАП, Дебальцеве і жодного суду над організаторами всіх цих «великих перемог» Це знову «ні» путину? 
- Зникли черги в військкомат і з'явилися черги на виїзд з країни (по мільйону на рік) це «ні» путину?
- Жодного судового вироку тим хто розкрадав армію, військову промисловість, національний банк, державні підприємства це «ні»  Путіну?
- Зубожіння мільйонів українців і дике збагачення Президента України це «ні» путину?
- Монополізація ЗМІ з паралельним дозволом російській пропаганді робити з України прохідний двір це «ні» путину? -
- Збагачення Медведчука, Ахметова, Вілкула це ваше «ні» путину?
- Наявність політв'язнів і українських полонених в РФ і жодного захопленого в полон i засудженого російського військового злочинця. Це? Або кримінальне переслідування по надуманим звинуваченням тих айдаровцев які брали в полон російських офіцерів?

Це ваше «ні» насправді це «так!», «так», «так»! Та ще й «даст иш фантастиш». Єдине справжнє в усьому цьому лицемірному і брехливому процесі це Герої  які загиблі за Україну від кулі, міни, осколка, померлі після фронту від ран і інфарктів. Ті хто вижив і не продався вам за тридцять срібняків. Ось це Воїни. А то ким є ви - називається зовсім по іншому.

https://www.facebook.com/100000743507327/posts/2305863536115074/

Офіційна заява Грузинської Церкви щодо української автокефалії: потрібно припинити шантаж та образи ВСІ НОВИНИ 30 СІЧНЯ 2019 

ГПЦ демонструє втомленість від конфлікту між Фанаром та РПЦ


На офіційному сайті Грузинської православної церкви оприлюднено заяву патріархії від 29.01.2019 р.

Хоча формально ГПЦ залишається нейтральною та всіляко утримується від оголошення своєї остаточної позиції з питання надання томосу про автокефалію Українській церкві, остання заява містить меседжі, в яких можна побачити певне незадоволення патріархії протистоянням між Константинополем та Москвою.

Тези заяви такі.

Томос призвів до світських та богословських дискусій (тобто, не розколу).


Протистояння відбувається між двома сторонами (очевидно, маються на увазі Вселенський патріархат та РПЦ), кожна з яких вважає себе правою та захищає свою позицію усіма можливими засобами.


Обидві сторони не можуть утриматись від взаємних образливих заяв, шантажу та принижень.


Головне тепер - не допускати скороспішних дій з непередбачуваними наслідками та усіма силами зберегти всеправославну єдність.


Необхідно створити мирне середовище, засноване на справедливості.


Отже, як бачимо, грузинська патріархія уникла підтримки РПЦ, засудила образи та шантаж в українському питанні та закликала до мирного його вирішення у дусі справедливості, всіляко зберігаючи всеправославну єдність.

Проте образи та шантаж лунають лише з боку РПЦ, всеправославну єдність руйнує лише Московський патріархат, розірвавши канонічні стосунки з Константинополем та підбурюючи до того ж інші помісні церквиСаме ця церква не бажає вирішити проблему українського багаторічного розколу в дусі миру та справедливості.

Таким чином, ГПЦ фактично заявила, що конфлікт через Україну - справа двох конкретних церков, і не треба втягувати в протистояння усі інші непричетні до цього помісні церкви, наполягаючи на всеправославному соборі.

Цікаво, що ця заява пролунала на тлі візиту до Тбілісі колишнього патріаршого екзарха в Україні митрополита Гальського Емануїла, який мав зустрітись з патріархом Ілією ІІ.


https://cerkvarium.org/novyny/pomistni-tserkvy/ofitsijna-zayava-gruzinskoji-tserkvi-shchodo-ukrajinskoji-avtokefaliji-potribno-pripiniti-shantazh-ta-obrazi.html

Зеленський зустрівся із нардепом БПП для розробки «дорожньої карти»

Команда шоумена разом з представниками громадськості готує антикорупційну дорожню карту

Команда шоумена Володимира Зеленського, який балотується у президенти України, заявляє про наміри розробити антикорупційну дорожню карту з представниками громадськості та антикорупційними активістами.

28 січня команда шоумена зустрілася з антикорупціонерами, серед яких, зокрема, були голова правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін, народний депутат від БПП Сергій Лещенко та екс-член Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПКА) Руслан Рябошапка.
https://glavcom.ua/country/politics/zelenskiy-zustrivsya-iz-nardepom-vid-bpp-dlya-rozrobki-dorozhnoji-karti-565384.html

США запустили производство новых ядерных боеголовок пониженной мощности

На заводе Pantax в штате Техас началось производство новых ядерных боеголовок малой мощности W76-2 для оснащения ими межконтинентальных баллистических ракет на стратегических атомных подлодках. Об этом пишет Defense News со ссылкой на Национальное управление по ядерной безопасности США (NNSA).


Первая партия новых боеголовок поступит на вооружение Военно-морских сил США в сентябре этого года. Количество боеголовок не раскрывается.


"Управление работает над тем, чтобы оснастить ВМС необходимым для оперативных возможностей первоначальным количеством боеголовок W76-2 до конца 2019 финансового года (заканчивается 30 сентября - ред.)", - сообщает NNSA.


Новыми боеголовками мощностью 5-6 килотонн, что составляет треть от мощности, сброшенной на Хиросиму американской бомбы, будет переоснащена только часть межконтинентальных баллистических ракет Trident II (D5), стоящих на вооружении подводных лодок атомного ракетного базирования класса "Огайо" ВМС США.


Проведения связанных с этим ядерных испытаний не потребуется, поскольку новое ядерное оружие создается на основе термоядерной боеголовки W76, которая производилась в 70-80-е годы прошлого века. Мощность этой боеголовки составляет 100 килотонн. В настоящее время ею оснащены все баллистические ракеты Trident II (D5).


Пентагон также планирует создание маломощных ядерных боеголовок для крылатых ракет морского базирования, которые будут устанавливаться на ударных подводных лодках и надводных кораблях.


Ранее Министерство обороны США аргументировало необходимость развертывания ядерного оружия малой мощности (тактического) тем, что оно позволит "эффективнее сдерживать Россию" и не позволит ей "использовать свой потенциал тактического ядерного оружия".


Как отмечается в американской ядерной стратегии, принятой в 2018 году, наличие маломощного ядерного оружия "позволит гарантировать, что потенциальные противники не смогут воспользоваться своим преимуществом при ограниченной ядерной эскалации, сделав применение ядерного оружия менее вероятным".

https://112.ua/mir/ssha-zapustili-proizvodstvo-novyh-yadernyh-boegolovok-ponizhennoy-moshhnosti-478727.html

Началось! США объявили гонку вооружений с Россией

Нарушив нормы договора о ликвидации ракет средней и меньшей дальности (ДРСМД), Россия инициировала новую гонку вооружений с США.

Такое заявление в интервью сделала заместитель госсекретаря США по контролю над вооружениями и вопросам международной безопасности Андреа Томпсон.


«Россия уже поставила на вооружение эти ракетные системы. Так что гонка уже началась. Русские явно нарушают соглашение, и именно они начали так называемую гонку вооружений», – пояснила она.


Томпсон также отметила, что Кремль представляет опасность не только для американцев, но и для мирового сообщества.


«Я могу сказать, что нарушающие наш договор ракетные установки, уже поставленные на вооружение, – это угроза нашим европейским партнерам и нашим союзникам. И это угроза американцам. У России есть системы с такими возможностями, которые нарушают договор, и у нас есть обязанность защитить наши интересы», – подчеркнула заместитель госсекретаря.


https://thecolumnist.com.ua/nachalos-ssha-obyavili-gonku-vooruzhenij-s-rossiej/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

«Глотайте молча»: СБУ приготовила разгромный «сюрприз» для Путина 30.01.2019

лужба безопасности Украины имеет в своем распоряжении и собирается обнародовать данные наемников российской Частной военной компании (ЧВК) «Вагнера», которые погибли 7 февраля 2018 года во время так называемого пригожинского наступления в сирийской провинции Дейр-эз-Зор.

Об этом заявила пресс-служба СБУ на странице в Facebook. Уточняется, что речь идет о почти семидесяти паспортах российских «ихтамнетов».

Как отметили в ведомстве, в РФ уже заявили о якобы неправдивости обнародованных 28 января материалов, которые свидетельствуют об использовании Москвой своих наемников, в частности в Сирии.


«От России уже прозвучал традиционный ответ «вы все врете». Вместе с тем обратим внимание, что СБУ уже научила спикеров российского МИД и АП молча глотать горькую правду о преступлениях их военных в разных странах мира», — сказано в сообщении.


«Поэтому в этот раз Кремль «назначил» неофициального комментатора — предателя Украины, бывшего украинского чиновника Сергея Цекова (сейчас — «представитель Крыма» в Совете Федерации РФ. — Ред.). Специально для него мы в ближайшее время обнародуем паспортные данные этих наемников, установленных СБУ», — добавили в пресс-службе.


Напомним, во время «пригожинского наступления» в Дейр-эз-Зор погибли не менее 80 наемников «Вагнера», еще почти 100 получили ранения различной степени тяжести.


28 января Служба безопасности Украины опубликовала списки членов ЧВК, которые участвовали в подавлении антиправительственных протестов в Судане.


Указывается, что эти же люди ранее были направлены на штурм Донбасса и множество других спецопераций. Всего рассекретили 149 имен.


https://thecolumnist.com.ua/glotajte-molcha-sbu-prigotovila-razgromnyj-syurpriz-dlya-putina/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

вторник, 29 января 2019 г.

Посол Йованович розповіла, кого США підтримують на виборах в Україні

Американська політика і цьогорічні вибори в Україні. Такою була тема промови, з якою посол США в Україні Марі Йованович виступила в Українській академії лідерства.

Як сказала Марі Йованович, звертаючись до студентів та викладачів Академії, її часто запитують, кого з кандидатів на майбутніх президентських виборах підтримують Сполучені Штати. Відповідаючи на це запитання, пані посол нагадала про три пріоритети, які, згідно з результатами опитувань, є найважливішими для українців. Це закінчення конфлікту на Сході, економічний добробут і чесна влада.

Починаючи з 2014 року, уряд США надав понад 2,8 мільярда доларів безпекової допомоги Україні

Говорячи про найперший пріоритет – досягнення миру на Сході України – посол США нагадала, що Сполучені Штати впродовж усіх п‘яти років війни підтримували українців. Починаючи з 2014 року, уряд США надав понад 2,8 мільярда доларів безпекової допомоги Україні. Лише минулого місяця вирішено надати додаткові 10 мільйонів доларів – для зміцнення позицій українського військового флоту у відповідь на російську агресію в Чорному морі.

Як наголосила Йованович, воєнного способу вирішення конфлікту з Росією нема. Єдиний спосіб – політичний, і наріжний камінь цієї стратегії – Мінські угоди.

«Деякі скептики, і їх багато, кажуть, що Мінські угоди не працюють, бо Росія їх не виконує. Ми віримо, що колись Росія таки виконає свої зобов’язання за цими угодами. Однак, оскільки зараз Росія їх не дотримується, США і Європа зберігають та посилюють санкції проти Росії. Ми примушуємо Кремль платити високу ціну за агресію.

Тому відкинути Мінські угоди означало б відкинути нашу можливість накладати значні економічні санкції на агресора», - підкреслила дипломат.

Якщо результатом цих виборів буде пришвидшення реформ, покращення добробуту не забариться

Другий ключовий пріоритет для українців – економічний добробут. Зважаючи на багатющі ресурси, Україна могла б процвітати. Що ж її стримує? Як каже Йованович, «це стара олігархічна система, яка усе ще чіпляється за життя. І корупція – то її життєзабезпечення». Країна потребує серйозних реформ, які можуть створити економічний бум і покращити щоденне життя кожного громадянина, як це відбулось, наприклад, у Польщі. Якщо результатом цих виборів буде пришвидшення реформ, покращення добробуту не забариться, – переконана посол США.

«Я знаю, що реформи не завжди популярні і для багатьох українців болючі. Але якщо відбудеться відкат реформ, то це не принесе кращого добробуту. Те, що робить життя українців важким, це не реформи, а якраз те, що багато реформ досі не завершені. Реформи треба здійснити. І побороти всепроникаючу корупцію, яка робила Україну надто бідною надто довго».

І третій пріоритет для українців – це влада, яка шанує закон і демократичні свободи. Зокрема й право на вільні чесні вибори.

«З початком президентської кампанії ми у Сполучених Штатах поділяємо сподівання українців на те, що в цих виборах не буде «тітушок», що учасники штабів кандидатів не будуть боятися побиття чи залякувань, що голоси не купуватимуть за гроші», –  сказала Марі Йованович.

«Тож повернуся до запитання: кого підтримують Сполучені Штати на майбутніх виборах? Мабуть, я вас не здивую, коли скажу, що ми підтримуємо український народ. Ми стоїмо поряд з вами, пліч-о-пліч, 27 років незалежності, 5 років революції і війни. Ваші цілі – це наші пріоритети. Чому? Тому, що стабільна демократична Україна з процвіютаючою економікою це сильний партнер для Сполучених Штатів».

«Єдина альтернатива – це той шлях, який пропонує Росія. Клептократія, яка в обмін на мир хоче розділити Україну. Хоче скористатися своїм контролем над енергетичними ресурсами як знаряддям, щоб ізолювати вашу країну, маніпулювати вами, втримати у базованій на корупції системі. Ви знаєте, як ця система виглядає. Золоті унітази та брутальні репресії проти тих, хто виступає проти зловживання владою. Ви відкинули цю систему, зараз маєте можливість знову підтвердити свій вибір».

https://ukrainian.voanews.com/a/mary-yovanovich-ukrainian-elections-usa/4762257.html

Ігор Кондратюк: Двом екс-очільникам СБУ – Смешку та Наливайченку, потрібно не балотуватися в Президенти України, а..

Відомий продюсер та телеведучий Ігор Кондратюк на своїй сторінці у фейсбук прокоментував висунення в президенти двох екс-очільників СБУ – Смешка та Наливайченка:

Двом екс-очільникам СБУ – Смешу та Наливайченку – , чиї екс-підопічні масово зрадили Україну і лягли під агресора в Криму, а інші їхні екс-підопічні не змогли (і не хотіли!) вирахувати фсбшників у своїх лавах, потрібно не балотуватися кандидатами в Президенти України, а зізнатися в продажності і профнепригодністі, повернути зароблені гроші-наградні пєстіки-медалі, і згинути з очей громадян України…
http://bbcccnn.org/igor-kondratyuk-dvom-eks-ochilnikam-sbu-smeshku-ta-nalivajchenku-potribno-ne-balotuvatisya-v-prezidenti-ukrayini-a/

Сергій Згурець

США помогут Украине с технологиями для производства боеприпасов. Если найдется место под новый завод

Развитие боеприпасного производства в Украине обрастает новыми интересными деталями. Госдепартамент США дал разрешение одной из американских компаний на выполнение офсетного контракта с Украиной. Эти обязательства у американской компании возникли перед украинской стороной после подписания в 2018 г. крупного контракта на поставку оборудования для производства корпусов артиллерийских снарядов 152 и 155-мм на предприятии «Артем» концерна «Укроборонпром».

«Было выбрано и закуплено оборудование с передовой технологией, которую сегодня в мире используют лишь четыре страны. Среди прочего, оборудование позволяет на одной линии производить корпуса снарядов крупных калибров, на другой – гильзы для них. При этом, когда мы вышли на просчёт себестоимости изделий с использованием современных технологий, то по сравнению с другими решениями они получаются почти вдвое дешевле», – пояснили мне специалисты государственного предприятия Министерства экономического развития и торговли Украины «Український центр «Безпека».

По поручению МЭРТ именно предприятие «Безпека» отвечает за заключение и сопровождение контрактов на техническое переоснащение оборонных предприятий – как по Государственной целевой оборонной программе развития оборонной промышленности, так и по программе развития боеприпасной отрасли. В 2018 г. по этим программам было подписано около 40 контрактов, связанных с закупкой современного оборудования для более чем 20 предприятий. В программах участвуют не только предприятия «Укроборонпрома», хотя их и большинство.

Объем контракта с «Артема» - офсетный. Для выполнения офсетных обязательств американской стороне изначально было предложено построить у нас линию по производству гексогена, который необходим для снаряжения боевых частей различного назначения и снарядов. Правда, в дальнейшем было решено, что Павлоградский химический завод за бюджетные средства по программе развития боеприпасной отрасли самостоятельно построит линию, которая закроет потребности Украины по взрывным веществам для боеприпасов. После чего офсетная комиссия Министерства экономики пересмотрела предмет офсетных обязательств.

Сейчас, среди прочего, американской стороне предложено развернуть в Украине промышленно-технологическую цепочку порохового производства так называемой «второй очереди». То есть, производство пороха из покупного пироксилина. Логика такова: на первом этапе это снизит нагрузку на наш бюджет, а в дальнейшем – когда в рамках национальной программы Украина выйдет на собственное производство пироксилина, то для производства порохов будет использоваться уже подготовленная линия, полученная в рамках офсета.

На данный момент идут переговоры между «Українським центром «Безпека» и «Укроборонпромом» по выбору оптимальной площадки для разворачивания такого производства. Однозначного мнения по этому вопросу пока нет, хотя в этом контексте неоднократно обговаривалась «укроборонпромовская» казенная «Зірка», со своими традиционными проблемами с профильной загрузкой.
В Минэкономразвития и торговли текущую ситуацию мне прокомментировали так: «Мы рассматривает различные варианты. «Зірка» находится в довольно сложном финансовом состоянии. И статус казённого не позволяет провести достаточно быстро реструктуризацию самого предприятия. В «Укроборонпроме» считают нецелесообразным использовать механизм офсетных обязательств для «Зірки». Поэтому, вероятно, придется искать другую площадку, оценить ее с точки зрения проектных возможностей. И уже потом принимать решения.
Государственный НИИ химических продуктов в Шостке уже разработал все директивные процессы для порохового производства. В принципе, даже на основании директивного технического процесса мы уже сегодня могли бы закупать оборудование, не дожидаясь выполнения проектных работ. К сожалению, что касается и порохового производства, и любого другого опасного производства, то наши специалисты с проектантами, поверьте, проехали всю Украину в поисках подходящей площадки. Пока ничего подходящего не нашли».

По результатам 2018 г. Минэкономразвития и предприятия «Укроборонпрома» уже реализовали ряд заметных проектов для развития отечественной боеприпасной и ракетной промышленной базы. Кроме американских и южно-корейских контрактов с «Артемом», обеспечено создание технологических и промышленных условий для серийного производства элементов высокоточной системы залпового огня «Ольха». По всем предприятиям-смежникам генеральным конструктором «Ольхи» подписаны акты «про створення спеціальних технологій для серійного виробництва». Все это позволяет говорить о том, что изделие «Ольха» сегодня существует не только как опытная разработка, а именно как серийный образец, производство которого уже развернуто.
Согласованы решения о дозакупке оборудования для опережающей подготовки производства ракетного комплекса «Нептун».

В 2018 г. подписан контракт на закупку современного оборудования для расширения возможностей предприятия «Импульс». Как известно, шосткинский «Импульс» является уникальным предприятием в Украине по производству огневых цепей, взрывателей для боеприпасов. А это один из ключевых элементов при создании замкнутого цикла артбоеприпасов, мин, ВОГов и так далее. Среди прочего, это позволит предприятию уже в 2019 г. самостоятельно производить взрыватель В-429, основной для крупного калибра. Затем линейка взрывателей будет существенно расширена.

… На этой неделе должно состояться заседание Межведомственной комиссией по вопросам ОПК при СНБО Украины. Среди прочего, один из вопросов будет касаться и боеприпасной отрасли. А именно – частные оборонные компании-«боеприпасники» настаивают на том, что они должны наравне с государственными предприятиями участвовать не только в выполнении гособоронзаказа, но и в подготовке своих производств для выпуска продукции в рамках ГОЗ за деньги по статьям МЭРТ. Пока «частники» на это рассчитывать не могут. А хотят…

https://www.facebook.com/100003535024309/posts/1867677650026718/