понедельник, 26 ноября 2018 г.

Захоплення українських кораблів: як реагує світ?

Європейський Союз закликав Росію діяти із максимальною стриманістю, а в НАТО хочуть, аби Москва забезпечила доступ до українських портів в Азовському морі.


У світі коментують захоплення російськими прикордонниками військових катерів та буксира ВМСУ. Під час інциденту дістали поранення шість українських військових.


Раніше російський корабель протаранив український буксир, коли той переходив з одеського порту до порту Маріуполь. Українська сторона стверджує, що заздалегідь повідомила росіян про те, що два броньовані українські катери та буксир йтимуть з Одеси до Маріуполя Керченською затокою. У Москві ж заявляють, що українська сторона порушила кордон.


У Євросоюзі занепокоєні сьогоднішнім інцидентом. У заяві спікера Європейського Союзу рівень напруженості в Азовському морі та Керченській протоці назвали "небезпечним".


"Ми очікуємо, що Росія відновить свободу проходу в Керченській протоці і закликаємо всіх діяти з максимальною стриманістю, щоб негайно провести деескалацію ситуації", - йдеться у заяві.




В ЄС зазначили, що будівництво мосту у Керченській протоці відбулося без згоди України та стало ще одним порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.


"Це паралельно з мілітаризацією Азовського моря призвело до посилення контролю над морськими перевезеннями в протоці. Європейський Союз очікує від Росії припинення перевірок", - зазначили у Брюсселі, додавши, що не визнають незаконну анексію Кримського півострова з боку Росії.


Getty Images


Про те, що ретельно вивчають розвиток ситуації на Азовському морі та закликають до деескалації, повідомили у НАТО.


"НАТО повністю підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність, включно із навігаційні права в її територіальних водах. Ми закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі, згідно із міжнародним правом", - йдеться у заяві речниці Північно-Атлантичного Альянсу Оани Лунгеску.


Голова Комітету у закордонних справах Бундестагу Норберт Рьоттген заявив, що ескалація - це доказ того, що "Росія, судячи з усього, не зацікавлена у результатах переговорів із Україною".


Блокування Керченської протоки та таран українського судна засудив голова МЗС Литви Лінас Лінкявічус.


"Це не можна кваліфікувати інакше, ніж акт агресії та чергове явне порушення міжнародного морського права. Такі дії підривають безпеку всього регіону", - написав пан Лінкявічус.


Звернути увагу на блокування Керченської протоки у Twitter закликала депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс. Інцидент вона назвала "серйозним".


Україна має намір скликати Радбез ООН, аби обговорити ситуацію в Азовському морі. Про те, що Посол України при ООН Володимир Єльченко звернувся з цим проханням до посла Китаю, який головує в Радбезі, у Facebook повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.


"Ми маємо пряму збройну агресію РФ проти України. Атакують наш морський простір", - написала пані Геращенко.


Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Захоплення українських кораблів: як реагує світ?

https://www.bbc.com/ukrainian/news-46339026



Комментариев нет:

Отправить комментарий