пятница, 31 августа 2018 г.

Санкції допекли: Аксьонов домагається зняття обмежень в українському суді Сьогодні о 12:52•24 канал

Незаконний "глава республіки Крим" Сергій Аксьонов подав позив до українського суду з вимогою зняти з нього санкції, введені Радою національної безпеки і оборони України. Про це повідомляється на порталі "Судова влада України". Так, до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від Аксьонова до РНБО. Третіми особами зазначені Президент України Петро Порошенко, Кабінет міністрів, Служба безпеки України і Національний банк. Читайте також: Скандальна Поклонська поскаржилась до Конституційного Суду України: ЗМІ назвали суть скарг Самопроголошений глава Криму просить український суд визнати протиправним та скасувати рішення РНБО про застосування санкцій щодо нього. На сьогодні суд розглядає питання про відкриття провадження у цій справі.

https://24tv.ua/sanktsiyi_dopekli_aksonov_domagayetsya_znyattya_obmezhen_v_ukrayinskomu_sudi_n1024205

Сербський патріарх Іриней виступив проти надання томосу Україні Сьогодні об 11:03•Главком

Патріарх Сербської православної церкви Іриней просить не надавати Україні томос.

Про це повідомляється на сторінці «Балканський оглядач» у соцмережі Facebook.

Зазначається, що Іриней надіслав Вселенському патріарху Варфоломію великий лист, в якому він обґрунтовує твердження, що виключно Російська церква має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні і застерігає Варфоломія від втручання в українські церковні питання, і, одночасно, в македонські і чорногорські.

Як повідомляється, уривки з листа Іринея оприлюднило грецьке релігійне агентство «Romfea».

В якості причини для відправлення листа Іриней називає «турботу СПЦ про єдність Православної Церкви» після втручання Вселенського патріархату в Україні, яке, судячи з усього, призведе до надання томосу - автокефалії – місцевої церкви. Іриней наголошує, що єресь етнофілетизму є одним з найбільших зол сучасного православ'я.

За його словами, Вселенський Патріархат, втручаючись в справи церкви в Україні «проти волі Російської православної церкви», знаходиться на шляху до впровадження нових параметрів і «згубної діяльності» в православ'ї, і такі саме плани є і для «Македонської православної церкви».

Надання автокефалії церкві в Україні сербський патріарх описує як «дуже ризикований, навіть катастрофічний» акт для єдності святого православ'я», а УПЦ КП називає розкольниками.

Таке рішення, на думку автора листа, буде означати ще і небратерську позицію по відношенню до російської церкви.

Іриней зрівнює «лідерів розколу в Чорногорії і України», та робить висновок, що, як і в Македонії, «ситуація в Чорногорії пов’язана з Україною».

Македонські ЗМІ, транслюючи ці звинувачення з листа Іринея, дійшли до висновку, що «сербський патріарх своїм скандальним листом поставив себе на місце судді Вселенського Патріарха».

ЗМІ раніше повідомляли, що на 31 серпня запланований візит патріарха Російської православної церкви Кирила до Стамбулу. Візит відбудеться, як зазначено, на вимогу Кирила.

Анонсовано, що Кирило проведе зустріч з Варфоломієм і «компетентними органами Матері-Церкви з питань, що становлять взаємний інтерес».

На 1-3 вересня у Вселенської Патріархії вже запланований Синакс (Synaxis) - збори всіх єпископів цієї Церкви. Напередодні Синакса відбудеться чергове засідання Священного Синоду Патріархату. На думку деяких релігійних аналітиків, на Синоді і Синаксі буде розглядатися і «українське питання» - надання автокефалії церкві в Україні

https://glavcom.ua/news/serbskiy-patriarh-iriney-vistupiv-proti-nadannya-tomosu-ukrajini-524122.html

Голова Єврокомісії пообіцяв: ЄС не буде переходити на зимовий час

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер підтримує скасування переведення годинників на літній та зимовий час в Євросоюзі, повідомила у Тwitter Єврокомісія.


"Мільйони громадян заявили, що не хочуть постійно змінювати годинник. Єврокомісія буде робити те, що вони кажуть", - сказав голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.


Юнкер також наголосив, що докладатиме всіх зусиль, щоб переконати своїх колег у Єврокомісії висунути пропозицію скасувати перехід на зимовий час. Після цього вирішувати будуть уряди держави-членів і Європарламент.


Нагадаємо, під час онлайн-голосування, яке проходило в ЄС з 5 липня до 16 серпня, 80% людей підтримали скасування переведення стрілок годинника. У голосуванні взяли участь близько 5 мільйонів людей, із яких 3 мільйони з Німеччини.


Варто зазначити, що так звані “літні” і “зимові” режими вперше запровадила Велика Британія ще 1908 року. Британці це зробили, щоб економити та більш раціонально розподіляти електроенергію протягом доби.


У Німеччині переведення стрілок годинника на літній час було запроваджено в 1980 році. Інші європейські країни, приміром Італія та Франція, мають цю норму з 1960-их років.


Із 1981 року Україна також постійно користувалась цим досвідом. Лише 2011 року у ВР намагались відмовитися від переведення годинників. Утім ухвалу швидко скасували під тиском громадськості.


Зараз більше 110 країн регулярно рухає годинникову стрілку. Час завжди переводять в останні неділі березня та жовтня.

https://uain.press/world/golova-yevrokomisiyi-poobitsyav-yes-ne-bude-perehodyty-na-zymovyj-chas-926837

Арешт Королькова: Вашингтон і Москва взялися за Фірташа

У Москві за запитом Генпрокуратури України затримали Володимира Королькова - колишнього гендиректора Запорізького титано-магнієвого комбінату. Зважаючи на сьогоднішній рівень і специфіку україно-російських стосунків, а також на той факт, що Корольков традиційно був людиною Дмитра Фірташа, не позбавленого зв'язків і впливів у Кремлі, ситуація виглядає достатньо дивною. Тим паче що затриманий Корольков вже кілька місяців як відмовився від українського громадянства, подавши документи на отримання російського, і тихо-мирно працював у Москві, не демонструючи при тому жодного наміру в якийсь спосіб створювати проблеми російській владі.


Причина такої байдужості до долі Королькова, здається, банальна. І полягає вона в тому, що 9 липня цього року господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України і розірвав договір про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат". Простіше кажучи, ЗТМК повернули державі, і будь-який інтерес ховати від Інтерполу "капітана потопленого корабля" Королькова у Москви пропав.


Тепер вся надія фірташівського менеджера — лише на помилку в судовій постанові про його арешт (колишній директор ЗТМК, що втік від українських правоохоронців, народився у Дзержинську Горьківської області Росії, а в ухвалі суду йдеться про дозвіл на затримання людини, що народилася в українському Дзержинську Донецької області).


Паралельно із цим прикрість спіткала Дмитра Фірташа і з іншого боку. Комісія з безпеки та співробітництва в Європі (більш відома як Гельсінська комісія США) надіслала листа на ім'я президента і прем'єр-міністра України, в якому настійливо порадила позбутись фірташівських облгазів.


На думку комісії, український ринок постачання природного газу населенню дотепер охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем. Усунення цих посередників з ринку "збільшило б прозорість і підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку", зазначено у зверненні.


Ця заява прозвучала дивовижним унісоном із висловлюваннями комерційного директору НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка, який закликав Кабмін позбутися посередників при постачанні газу населенню. Із позицією Вітренка, загалом, все зрозуміло — він хоче, щоб газ населенню продавав напряму "Нафтогаз". І його заяви можна розглядати, як лобіювання інтересів власної компанії.


Але той факт, що нововідредагований Нацкомісією з регулювання енергетики Кодекс ГТС, який примушує Нафтогаз продавати газ фірташівським "прокладкам", але при тому дозволяє облгазам "забути" про попередні їхні борги все тому ж "Нафтогазу", має вкрай мало спільного з цивілізованим ринком, як бачимо, помітили навіть у Вашингтоні. Як помітили це і у Всесвітньому банку, де "фірташівський фарт" розглядають як крок назад в реформуванні газового ринку.


І, здається, якщо із фірташівськими облгазами вчинять так, як вчинили із ЗТМК — себто перестануть "підгодовувати" їх, нав'язуючи їхні посередницькі послуги населенню, і настійливо порадять пошукати "загублену" заборгованість "Нафтогазу" у без малого мільярд доларів — то й роль Дмитра Фірташа зведеться до простої долі ув'язненого корупціонера, як то, будемо надіятись, невдовзі трапиться з його екс-соратником Корольковим.

https://www.depo.ua/ukr/svit/aresht-korolkova-i-nepriyemnosti-firtasha-chomu-za-oligarha-vzyalis-i-vashington-i-moskva-20180830830020

Трамп має намір ввести нові мита на китайські товари - Bloomberg

Президент США Дональд Трамп планує ввести нові мита на імпорт китайських товарів загальною вартістю $200 млрд, передає Bloomberg з посиланням на шість джерел, знайомих з ситуацією.. У матеріалі не наводиться повний список китайських товарів, яких це може торкнутися.


За даними видання, 6 вересня завершується період, відведений адміністрацією для подачі бізнесом і громадськістю коментарів щодо мит. Відразу ж після закінчення даного терміну Трамп має намір ввести зазначені торговельні обмеження.


Деякі з джерел видання заявили, що остаточного рішення за новими митами ще немає, інші кажуть, що Трамп оголосить про них на наступному тижні, але вступлять в силу вони через деякий час.


У публікації наголошується, що накладення мит стане "серйозною ескалацією в торговельній війні" між Вашингтоном і Пекіном.


Як зазначає Bloomberg, під час інтерв'ю з Трампом у нього попросили підтвердити цю інформацію, у відповідь він посміхнувся і сказав, що джерела видання "не сильно помиляються".


Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп доручив торговому представнику США Роберту Лайтхайзеру вивчити питання і підготувати план   введення більш високих мит на китайські товари вартістю $200 млрд   - за ставкою 25% замість раніше запланованих 10%.


Китай у відповідь закликав США не займатися шантажем в сфері торгівлі і не допустити подальшої ескалації торгового конфлікту, а також пригрозив США митами на американські товари вартістю $60 млрд


Нагадаємо, 15 червня США ввели мита в 25% на китайську техніку. На наступний же день, 16 червня, Китай дзеркально відповів   на введення американських мит

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/tramp-maje-namir-vvesti-novi-mita-na-kitajski-tovari-bloomberg-2491498.html

Трамп пригрозив виходом США із СОТ

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив про можливість виходу його країни зі Світової організації торгівлі. Про це він заявив в інтерв’ю Bloomberg.


Трамп зауважив, що хотів би залишити СОТ, якщо організація не розпочне зміни. Президент США вважає, що Америка більше програє від членства в цій структурі, ніж отримує зисків від цього.


ЗМІ також наводить висловлювання торгового представника США Роберта Лайтгайзера про те, що дозвіл Китаю стати членом СОТ був помилкою, а щодо організації американці давно мусили зайняти більш жорстку позицію. Особливо Лайтгайзеру не до вподоби система врегулювання суперечок, котра панує в торговельному співтоваристві.


СОТ була створена в 1994 році саме для вирішення торгових суперечок і поєднання зусиль провідних економік світу. Організація стала частиною системи, котра забезпечує існування західного світу після Другої світової війни. У Bloomberg наголошують, що вихід США із СОТ потенційно матиме набагато більш потужні негативні наслідки для світової економіки, ніж зростаюча торговельна війна Трампа з Китаєм.

https://tsn.ua/svit/tramp-prigroziv-vihodom-ssha-iz-sot-1209561.html

Глава МИД Италии назвал разрешение конфликта в Украине приоритетом ОБСЕ

Энцо Моаверо-Миланези напомнил об ответственности сторон конфликта в Украине. Он также увидел улучшения в ситуации вокруг Нагорного Карабаха и Приднестровья.Министр иностранных дел Италии Энцо Моаверо-Миланези назвал разрешение украинского конфликта одним из основных приоритетов ОБСЕ. "Поиск устойчивого решения кризисов в Украине и вокруг нее - один из основных приоритетов итальянского председательства в ОБСЕ", - заявил он на заседании Постоянного совета организации в четверг, 30 августа. Моаверо-Миланези напомнил, что стороны украинского конфликта "должны взять на себя ответственность, которая основывается на полном уважении прекращения огня и политическом переговорном процессе в рамках работы Трехсторонней контактной группы и нормандского формата". Глава МИД Италии назвал ОБСЕ эффективной площадкой для диалога между Востоком и Западом и важным каналом для разрешения региональных конфликтов. В своей речи Моаверо-Миланези также заявил о прогрессе в переговорах между Азербайджаном и Арменией по Нагорному Карабаху, а также об улучшении ситуации в Приднестровье. Председательство в ОБСЕ перешло к Италии с начала 2018 года. Эта новость также на сайте Deutsche Welle.

https://www.facenews.ua/news/2018/420141/

четверг, 30 августа 2018 г.

Держдеп США закликав Росію припинити блокувати в Азовському морі кораблі, які прямують до України

Державний департамент США в четвер, 30 серпня, закликав Росію припинити "переслідування міжнародного судноплавства" в Азовському морі та Керченській протоці, звинувачуючи Москву в спробі дестабілізувати Україну.


Про це заявила речниця відомства  Гізер Нойєрт, передає Reuters.


"Дії Росії, що перешкоджають морському транзиту, є ще одним прикладом своєї поточної кампанії з метою підірвати та дестабілізувати Україну, а також її нехтування міжнародними нормами", - заявила прес-секретар відділу


За останні тижні Росія не дозволила щонайменше 16 комерційним кораблям доїхати до портів України, сказала вона.

https://tsn.ua/politika/derzhdep-ssha-zaklikav-rosiyu-pripiniti-blokuvati-v-azovskomu-mori-korabli-yaki-pryamuyut-do-ukrayini-1209510.html

Сирія підтвердила підготовку наступу в провінції Ідліб

Урядові сили Сирії готують масштабний наступ на повстанців у провінції Ідліб. Про це 30 серпня після розмови з російським колегою Сергієм Лавровим у Москві заявив міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муалем.


За його словами, військові Сирії «пройдуть весь шлях» в Ідлібі», а «головною метою» майбутньої операції буде «Фронт «Ан-Нусра», який свого часу мав зв’язки з «Аль-Каїдою».

Провінція Ідліб – це остання з зон деескалації, яку утримують опозиційні Асаду угруповання.

Також на цю тему: Росія розпочне військові навчання в Середземному морі

В ООН та Держдепартаменті США побоюються гуманітарної катастрофи в Ідлібі в разі початку наступу, в зоні ризику перебувають сотні тисяч людей. Вашингтон також висловлював занепокоєння через загрозу застосування військами Асада хімічної зброї.


https://www.radiosvoboda.org/a/news-syria-idlib-asad/29462053.html

ЕС нужны стратегические отношения с РФ в сфере обороны, - Макрон

Европейскому союзу необходимо выстраивать стратегические отношения с Турцией, а также "обновить" отношения с Российской Федерацией, сложившиеся после холодной войны. Об этом в четверг заявил президент Франции Эммануэль Макрон, передает агентство Reuters.


По словам главы Франции, стратегические отношения с Турцией и РФ принесут стабильность.


"Мы заинтересованы в том, чтобы у ЕС были стратегические отношения с Турцией, а также с Россией, которые принесут стабильность, которые в долгосрочной перспективе будут более крепкими и согласованными", - подчеркнул Макрон в Хельсинки на совместной пресс-конференции с президентом Финляндии Саули Ниинисте.


Он также отметил, что отношения ЕС с Россией необходимо "обновить".


"Я думаю, что в таких вопросах, как кибербезопасность, оборона и стратегические отношения, можно представить очертания новых отношений между Россией и ЕС, которые соответствуют тому направлению, в котором движется Европа. Стабильность в регионе в наших интересах", - заявил президент Франции.


Напомним, как писало РБК-Украина, президент Чешской республики Милош Земан заявил, что Чехия должна инициировать обсуждение снятия санкций ЕС с России на заседании Европейского совета.


Однако ранее министр иностранных дел Литвы Линас Линкявичюс поддержал новые санкции Соединенных Штатов Америки против России и высказал мнение, что ЕС должен усилить свои ограничительные меры.

https://www.rbc.ua/rus/news/es-nuzhny-strategicheskie-otnosheniya-rf-1535632111.html

Глави МЗС країн Євросоюзу збираються на неформальну зустріч у Відні

Учасників дводенної зустрічі у палаці Хофбург зустрічали глава МЗС Австрії Карін Кнайссл та верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.


Згідно з Австрійським головуванням у Раді Євросоюзу, під час пленарного засідання у четвер керівники дипломатій країн-членів сфокусуються, головним чином, на обговоренні розвитку ситуації на Близькому Сході, трансатлантичних відносин, питань Південно-Східної Європи (з фокусом на розширення), посилення принципу багатосторонності.


Участь у неформальній нараді бере і єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоханнес Хан.

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2527973-glavi-mzs-krain-evrosouzu-zbirautsa-na-neformalnu-zustric-u-vidni.html

Казначейство повідомило про солідну дірку в бюджеті-2018

За підсумками перших семи місяців поточного року дефіцит державного бюджету України склав 13,4 млрд гривень. Про це повідомляє Державна казначейська служба України.


Минулоріч аналогічний часовий проміжок держава провела з профіцитом 27 млрд гривень.


Основними статтями теперішньої нестачі стали відсутність доходів від приватизації (замість запланованих 4,6 млрд грн. вдалося одержати лише 49,9 млн грн.) та скромні обсяги запозичень (94 млрд грн при очікуваних 150 млрд грн).


Частково перекрити негативні тенденції допоміг податок на прибуток підприємств, котрий приніс у бюджет 54 млрд грн при сподіваннях на 43,2 млрд гривень.


https://tsn.ua/groshi/kaznacheystvo-povidomilo-pro-solidnu-dirku-v-byudzheti-2018-1209501.html


Мемуари Олланда: «Я розчавлю вас!» — кричав Путін на Порошенка

Франсуа Олланд — перший із «нормандської четвірки», хто відійшов від влади та набув таким чином цілковитої свободи розповідати все, що вважає за потрібне: знову балотуватися на керівника держави він не буде. Його мемуари — точні в деталях та достатньо відверті в судженнях. Для українців президентські спогади особливо цікаві кількома сторінками, де йдеться про переговори в Мінську, що завершилися підписанням відповідних угод.


«Як не згадати ту довгу ніч із 11 на 12 лютого 2015 року, що минула у великій бездушній залі Палацу Незалежності в Мінську, у Білорусі? — пише колишній президент Франції. — Це було в самий розпал кризи, яку переживала Україна після відсторонення від влади проросійського президента Віктора Януковича через його відмову підписати договір про асоціацію з ЄС».


«Наміри Владіміра Путіна були цілком очевидними, — згадує Олланд. — Він хотів зберегти свій вплив на російськомовні регіони та максимально послабити проєвропейську владу в Києві. Після провалу режиму припинення вогню, бої між українським військом та парамілітарними сепаратистськими загонами зайнялися з новою силою». Західні переговірники сподівалися «припинити стрілянину та знайти компроміс, який зберіг би територіальну цілісність України». Але, розповідає Олланд, конференція на першому поверсі тривала нескінченно й була безрезультатною: це відповідало цілям російської сторони.


«Анґела Меркель крижаним тоном пообіцяла Путіну тривалу ізоляцію, — розповідає Олланд. — Той завагався та все шукав, як виграти час... Його мета — максимально послабити Київ, сподіваючись згодом побачити при владі команду, поступливішу російським інтересам і віддаленішу від Євросоюзу. Найбільше він не хоче вступу України до НАТО та отримання нею зброї, яка могла б змінити баланс сил. Путін виходить подзвонити. Через кілька хвилин він повертається та повідомляє, що сепаратисти — ті самі, про яких він казав уранці, мовляв, їх не знає, — згідні».


Олланд зазначає, що війну Росії з Україною часто визначають причиною нової холодної війни між Росією та Заходом. «Це не зовсім так, — вважає колишній керівник держави. — Звичайно, Владімір Путін намагається відновити свою зону впливу на територіях колишньої радянської імперії. Але більше не йдеться про протистояння між радикально протилежними суспільними системами. Мова про боротьбу національних інтересів. Глава РФ воліє бачити довкола своєї держави крижану смугу підкорених земель. Його тактика полягає в заохоченні до сутичок його друзів із його ворогами, щоб потім заморозити ці конфлікти. Сіра зона вже сформувалася на кордонах з Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном. Ці країни незалежні, але послаблені».


Франсуа Олланд не зрадив прохолодному, дистанційному ставленню до Путіна, що він демонстрував із перших днів перебування в Єлисейському палаці. На відміну від багатьох інших французьких президентів, він зберіг цю критичність до завершення мандату. Саме Олланд відмовився поставити Росії «Містралі», попри підписану його попередником угоду та виплачений аванс. Відійшовши від великої політики, він робить висновок: «Компроміси, що їх ухвалюють під гарячу руку, необхідні, але вони не вирішують суті проблеми: крихкий мир встановлюється, нав’язані росіянами реалії стають нормою. Війну вдається вповільнити, але домінування вкорінюється. Путін залякує, щоб зручніше вести переговори. Він не завойовує, а відкушує території, ковток за ковтком».

http://tyzhden.ua/World/218986

Канцлер Австрії їде в Україну після "весільної" зустрічі з Путіним

Канцлер Австрії Себастьян Курц приїде з офіційним візитом в Київ у наступний вівторок, 4 вересня. За словами голови австрійського уряду, метою його українського візиту стане «поглиблення хороших двосторонніх відносин в політиці, економіці і культурі».


«В рамках австрійського головування в Раді Євросоюзу нашою метою позитивний внесок в зменшення напруги на континенті. Безпека і стабільність Австрії і Євросоюзу залежать також від стабільності сусідніх регіонів, до яких, звісно ж, належить і Україна», - цитує слова Курца Rzeczpospolita.

Читайте такожКанцлер Австрії запевнив у підтримці позиції ЄС стосовно Росії попри "весільний візит" Путіна

В Києві австрійський канцлер збирається зустрітися з президентом Петром Порошенком. Вони поговорять не лише про двосторонні відносини, а й про ситуацію на Донбасі. Також Курц збирається зустрітися з мером української столиці Віталієм Кличком.

Польське видання нагадує, що в червні голова австрійського уряду зустрічався у Відні з президентом Росії Володимиром Путіним. Також вони нещодавно бачилися на весіллі міністра закордонних справ Австрії Карін Кнессль.


https://www.unian.ua/world/10243080-kancler-avstriji-jide-v-ukrajinu-pislya-vesilnoji-zustrichi-z-putinim.html

США не зайдуть у питанні санкцій проти Росії надто далеко, – Stratfor

Вірогідно, в найближчі кілька місяців США введуть нові санкції проти Росії, однак масштаби цих заходів стануть результатом дискусій і компромісів між Конгресом та адміністрацією Дональда Трампа. Про це пише американська приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor. Читайте також: США шантажують Росію: другий етап санкцій вдарить набагато сильніше Автори статті нагадують, що США поступово посилювали санкції щодо Росії з 2014 року, коли Москва анексувала Крим і надала підтримку проросійським бойовикам на сході України після Євромайдану. Конгрес США зіграв ключову роль в посиленні антиросійських санкцій: зокрема, в серпні 2017 року він ухвалив закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій". Цей документ не лише розширив санкції проти РФ, а й заборонив президенту США Дональду Трампу скасовувати чинні санкції проти Москви. По суті ці зміни гарантували, що саме Конгрес США, а не президент, тепер має право регулювати санкції щодо Росії. Після ухвалення цього закону Мінфін США представив "кремлівську доповідь", яка стала основою для введення у квітні жорстких санкцій проти кількох російських олігархів, їхніх компаній, урядовців та одного банку. Ці санкції завдали особливо важкого удару по другій найбільшій у світі алюмінієвій компанії "Русал" та її власнику Олегу Дерипасці. Загалом Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США ввело санкції проти майже 500 росіян і російських компаній, позбавивши їх приблизно чверті доходів, а російську економіку – десятків мільярдів доларів, зауважують аналітики Stratfor. Кінцева мета санкцій США проти Москви – як і проти інших супротивників, таких як Іран, Сирія або Північна Корея – полягає в тому, щоб змінити поведінку Росії, яка суперечить інтересам Вашингтона та його союзників, особливо щодо участі Кремля в українському і сирійському конфліктах, а також його втручання у вибори в Америці та деяких європейських країнах. Крім того, можливим бонусом для Вашингтона може стати і те, що санкції можуть спровокувати розбіжності всередині Кремля або посварити олігархів і російський уряд,  – пояснюється у публікації. Однак ефект нових санкцій буде залежати від того, якою мірою США вирішать здійснювати ці заходи, – а це рішення стане результатом дискусій між різними гілками американського уряду. Зрештою саме Конгрес ухвалює велику частину законів про антиросійські санкції, а Міністерство фінансів і президент ці санкції вводять. Якщо ж США підуть на такий рішучий крок, як запровадження санкцій проти російського суверенного боргу і заборону для найбільших державних банків Росії, Москва зіткнеться з такими високими витратами у позиках, що російському Центробанку доведеться втрутитися, щоб підтримати банківську систему.  Читайте також: Через санкції Росія може піти на поступки лише в одному питанні, – експерт Але адміністрація Трампа виступає проти такого жорсткого курсу. Міністерство фінансів кілька разів попереджало про те, що санкції проти російського суверенного боргу і банків можуть негативно позначитися на стані глобальних фінансових ринків, тому що Москва тримає близько третини своїх суверенних бондів за межами Росії. Проти таких жорстких заходів також виступили деякі законодавці у Сенаті, пославшись на потенційно негативний вплив санкцій на глобальні ринки, наприклад, санкції проти "Русала" негативно позначилися на глобальних цінах на алюміній. Таким чином закон "Про захист американської безпеки від агресії Кремля", запропонований декількома сенаторами на початку серпня, навряд чи буде ухвалений у повному обсязі, зауважує американська агенція. І в цій ситуації найімовірнішим є компроміс між Конгресом США і Трампом, в рамках якого Вашингтон збільшить економічний тиск на Москву, але не до такої міри, щоб вводити санкції безпосередньо проти російського держборгу або банків. (...) Це означає, що, незважаючи на посилення санкцій, США і Росія продовжать вести переговори щодо спірних питань, включаючи контроль над озброєннями і сирійський конфлікт, – роблять висновок аналітики Stratfor. Нагадаємо, 21 серпня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання. Крім того, раніше 24 канал повідомляв, що США запровадять нові санкції проти Кремля через отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Перший етап нових американських санкцій проти Росії розпочинається 22 серпня. Мовиться, перш за все, про введення обмежень на постачання до Росії продукції подвійного призначення. Новий пакет санкцій Сполучених Штатів Америки проти Росії набрав чинності 27 серпня. Зокрема, Держдеп перестане видавати ліцензії на експорт зброї і продукції подвійного призначення до Росії, за винятком експорту в космічній галузі та у сфері цивільної авіації. Москву позбавлено будь-яких кредитів, кредитних гарантій і іншої фінансової підтримки з боку Америки. Росію позбавили будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яких структур, що мають стосунок до США.

https://24tv.ua/ssha_ne_zaydut_u_pitanni_sanktsiy_proti_rosiyi_nadto_daleko__stratfor_n1023511

Представители "нормандской четверки" обсудят миротворцев во второй половине сентября


ПОЛІТИКА

Представители "нормандской четверки" обсудят миротворцев во второй половине сентября

Сьогодні о 15:33РБК-Україна

Политические директоры Министерств иностранных дел стран-участниц "нормандской четверки" проведут встречу, на которой обсудят введение миротворческой миссии на Донбасс, во второй половине сентября. Об этом сообщил глава МИД Украины Павел Климкин, передает "Интерфакс-Украина".

По его словам, Украина, Германия, Франция и Россия планируют такую встречу на вторую половину сентября. Климкин отметил, что ближайшее время поэтому поводу проведет переговоры с министрами иностранных дел Германии и Франции.

"Потому что мы планируем встречу политических директоров по миротворцам, скорее всего, во второй половине сентября", - отметил он.

Напомним, ранее постоянный представитель Украины при ООН Владимир Ельченко рассказал, когда Совбез будет решать вопрос миротворцев на Донбасс.

"Этот вопрос (развертывание миротворческой миссии ООН на Донбассе, - ред.) сложный. Вы знаете, что он уже давно обсуждается. Но из-за деструктивной позиции РФ пока не удается найти взаимопонимание, хотя бы относительно каких-то базовых принципов, на которых будет эта миссии разворачиваться", - сообщил Ельченко.

В июле спецпредставитель Госдепа США Курт Волкер заявил, что между Вашингтоном и Москвой нет прогресса в вопросе миротворческой миссии на востоке Украины.

https://www.rbc.ua/rus/news/predstaviteli-normandskoy-chetverki-obsudyat-1535632149.html

В ЦИК назвали окончательную дату выборов президента-2019

Никаких правовых оснований для переноса выборов президента Украины на данный момент нет. Согласно Конституции они должны состояться в последнее воскресенье марта 2019 года. Об этом сегодня заявил заместитель председателя Центральной избирательной комиссии Андрей Магера, передает  Укринформ .   "Никакой правовой перспективы толковать время проведения следующих очередных выборов президента Украины иначе, чем в последнее воскресенье марта 2019 года, как по мне, нет", - отметил он.


Магера подчеркнул, что норма Конституции в части определения срока проведения очередных выборов Президента четкая, понятная и оставалась неизменной, в том числе, во время предыдущих президентских выборов в 2014 году.


Вместе с тем замглавы ЦИК отметил, что о возможной подготовке представления в Конституционный Суд о переносе даты президентских выборов с марта 2019 года, о чем недавно писали в СМИ, ему известно только по слухам.


Вместе с тем, он напомнил, что президентские выборы в Украине назначает не Центризбирком, а Верховная Рада не позже, чем за 100 дней до даты голосования.


Ранее "Страна" писала о том, что  в АП думают над переносом выборов президента в 2019 году .


Также мы сообщали, что  спикер Парубий заявил, что ничего не знает о переносе выборов президента Украины .

https://strana.ua/news/158584-v-tsik-zajavili-chto-ne-vidjat-nikakoj-pravovoj-perspektivy-dlja-perenosa-yborov-prezidenta-ukrainy.html

Гройсман підвищив зарплату членам наглядової ради "ПриватБанку" до 8,7 млн грн Сьогодні 08:26

Кабінет міністрів України вирішив збільшити річну винагороду членів наглядової ради "ПриватБанку" на 37% – до 8,669 млн гривень.


Таке рішення прийнято під час засідання уряду 29 серпня, передають Українські Новини.


Згідно із постановою уряду, до 30 квітня 2019 року максимальний розмір річної винагороди члену наглядової ради банку, який держава вивела з ринку, збільшать на 37%. При цьому вказується, що річний дохід такого банку має становити понад 31,6 млрд гривень.


Зауважимо, що на сьогодні граничний базовий рівень річного окладу товариств із відповідним оборотом встановлено на рівні 6,328 млн гривень.


Нагадаємо, у Міністерстві фінансів України розраховують, що у 2022 році "ПриватБанк" отримає 8,4 млрд гривень чистого прибутку і буде готовим до виходу держави з капіталу.

http://ua1.com.ua/society/groysman-pidvishchiv-zarplatu-chlenam-naglyadovoji-radi-privatbanku-do-87-mln-grn-46116.html

Альфа-Банк объяснил потребность в рефинансировании НБУ 

Альфа-Банк решил действовать на опережение и одолжил у НБУ гривневые средства под 19,5%.


«Банк ожидает повышенную волатильность на рынках этой осенью, дальнейшее снижение ликвидности банковской системы и рост процентных ставок по операциям в гривне», - пояснил директор казначейства Альфа-Банка Владимир Лотоцкий последний взятый у НБУ кредит рефинансирования.

Альфа-Банк одолжил 835 млн грн на 85 дней под 19,5% годовых.

Читайте: Банкир на миллион

Деньги понадобились не только Альфа-Банку.

«Действуя на опережение, банк формирует дополнительный буфер ликвидности, в том числе и через инструменты рефинансирования, предлагаемые НБУ», - сказал казначей.

Подписывайтесь на новости FinClub в TelegramViberTwitter и Facebook.

Теги альфабанк рефинансированиенбу


https://finclub.net/news/alfa-bank-ob-yasnil-potrebnost-v-refinansirovanii-nbu.html


ГПУ закрыла дело Холодницкого, на основании которого его прослушивало НАБУ, - источник

Генеральная прокуратура закрыла дело в отношении специализированного антикоррупционного прокурора Назара Холодницкого о взяточничестве, на основании которого сотрудники Национального антикоррупционного бюро осуществляли его прослушивание.


Об этом Українським Новинам сообщил источник в правоохранительных органах.


По его словам, дело было открыто департаментом по расследованию особо важных в сфере экономики Генпрокуратуры по статье 368 (взяточничество) Уголовного кодекса по заявлению водителя службы такси.


Собеседник сообщил, что таксист подвозил двух сотрудников Службы безопасности Украины и услышал, что они разговаривали о взятке, которую якобы требует Холодницкий.


В частности, Холодницкий якобы требовал взятку в виде микроавтобуса.


Таксист проинформировал об этом сотрудников указанного департамента, на основании чего было открыто уголовное производство.


"На данный момент дело уже закрыто", - сказал источник.


При этом он не уточнил, закрыто ли было дело в связи с отсутствием состава преступления в действиях Холодницкого или же в связи с отсутствием самого события преступления.


Как сообщали Українськi Новини, НАБУ и Генпрокуратура прослушивали кабинет Холодницкого.


При этом НАБУ обнародовало фрагменты прослушивания Холодницкого, касающиеся Супрун и депутата НФ


В марте САП обнаружила устройство для прослушивания в кабинете Назара Холодницкого.


Жучок был прикреплен к аквариуму.

https://ukranews.com/news/580957-gpu-zakryla-delo-kholodnyckogo-na-osnovanyy-kotorogo-ego-proslushyvalo-nabu-ystochnyk

Ночную доставку Гриценко в АП Порошенко организовал Медведчук

Организовать встречу Петра Порошенко и Анатолия Гриценко в Киеве во время пребывания второго в Запорожье, помог Виктор Медведчук. Политик предоставил экс-министру обороны свой собственный самолет, благодаря которому тот смог побывать в двух городах в течение короткого времени, пишет golos.ua.


Как сообщили в одном из аэропортов указанных городов, рейс выполнял борт P4-GEM, который зарегистрирован на острове Аруба, в Карибском море, и принадлежит Виктору Медведчуку. Представители аэропорта также добавили, что ближе к утру борт вернулся с теми же пассажирами – то есть с Анатолием Гриценко.


Как сообщали «Комментарии», ранее в СМИ были опубликованы фото, где кандидат в Президенты Анатолий Гриценко в ночь с 21 на 22 августа сфотографирован рядом с Администрацией Президента Петра Порошенко.


Гриценко пытался опровергнуть ночной визит в АП: он опубликовал фото якобы из отеля в Запорожье, но на снимках его самого нет. Внимательные пользователи сети в своих комментариях сразу обратили внимание на то, что Запорожье находится в одном часе полета от Киева.


Между тем, эксперт Денис Гороховский уверен, что Гриценко – технический кандидат Порошенко, и главная его миссия – оттянуть голоса у Тимошенко.


«Как оппонент Порошенко Гриценко неудобен. Петру лучше будет Бойко (ну или хотя бы Ляшко). Но социология говорит о другом. Второй тур Тимошенко-Гриценко на сегодняшний день – один из наиболее вероятных», –  написал Гороховский.


Он также отметил, что на Гриценко работает целая армия ботов, которые по совместительству работают и на Порошенко.

https://comments.ua/politics/632481-nochnuyu-dostavku-gritsenko-ap-poroshenko.html

The Atlantic: Запад может шантажировать Кремль усилением поддержки Украины Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/world/10242660-the-atlantic-zapad-mozhet-shantazhirovat-kreml-usileniem-podderzhki-ukrainy.html

Каждый раз, когда российский режим будет устраивать новые провокации, Америка и Европа могут поднимать для него ставки, помогая Киеву. Кремль использует прямое давление Запада в качестве оправдания для своей агрессии / УНИАН Для Владимира Путина «зима уже близко». Так называемый эффект Крыма, который поднял его рейтинг до заоблачного уровня после аннексии части территории Украины, однозначно испарился. А усиление популярности, которого он ждал после Чемпионата мира по футболу, так и не произошло. Зато в российской политике сейчас доминирует сомнительная пенсионная реформа, которую правительство Путина ввело из-за приближения бюджетного кризиса. Об этом на страницах The Atlantic пишет британский политолог Марк Галеотти. Предложенное повышение пенсионного возраста в России очень непопулярно. Во многих частях страны продолжительность жизни ниже нового возрастного порога, за которым россияне смогут выходить на отдых. Согласно опросу «Левада-Центра», 89% граждан страны против повышения пенсионного возраста. И лишь 8% высказываются в поддержку. Более трех миллионов человек подписали петицию против изменений. А десятки тысяч россиян вышли на протесты, которые организовывала Коммунистическая партия РФ. Читайте такжеNewsweek: Президентство Путина может похоронить его старое обещание по пенсиям После длительного молчания, Путин сначала попытался обвинить во всем свое правительство, а сам он якобы не поддерживает изменения. Однако, никто в России не купился на это. Даже государственные социологические службы говорят, что уровень доверия к президенту упал до 37%. Проблема Путина в том, что он попал в собственную же ловушку. Он не диверсифицировал экономику России во времена изобилия в начале 2000-х годов и ничего не сделал для установления верховенства закона. А это критически важно как для внутреннего бизнеса, так и для привлечения иностранных инвестиций. К тому же, зарубежные военные авантюры лишили Россию возможности ответить на новое давление. Конечно, Путин может пойти на определенные уступки, но на очень незначительные. Поскольку значительное отступление будет иметь серьезные последствия для экономики, когда пропорция между работниками и пенсионерами в стране достигнет недопустимого значения. Начнет ли российский президент наконец сокращать расходы на армию? Или он уменьшит финансирование режима в Чечне? А может обложит бизнес еще большими налогами? Реальность в том, что он хорошо понимает, что «лишних денег» у Кремля нет. И отчаянные поиски решения лишь усиливают раскол режима. Читайте такжеThe Guardian: Россия на грани взрыва, несмотря на выдумки пропаганды С точки зрения Вашингтона, сейчас очень удачное время, чтобы усилить давление на Путина и заставить его изменить внешнеполитическую поведение. Выступая перед комитетом Сената по иностранным делам помощник Госсекретаря Весс Митчелл отметил, что цель политики США в отношении России в том, чтобы «сократить возможности Владимира Путина вести себя агрессивно, повышая цену для российского государства и олигархов, которые его поддерживают». Галеотти напоминает, что очередная порция сокрушительных санкций против Кремля уже на подходе. Пропустить через 14 Автор признает, что логика этого подхода Вашингтона вполне понятна. Чем больше давление на экономику, тем тяжелее будут времена как для простых россиян, так и для приспешников Путина. И эти тяжелые времена должны были бы заставить российского президента отказаться от агрессивного поведения, потому что ему нужны инвестиции, капитал и технологии Запада. Если Путину удастся политически выжить, он будет слишком занят решением проблем со своим недовольных населением, чтобы вести какие-то авантюры за рубежом. «Но проблема этого подхода в том, что Россия понимает его наизнанку: давление на Россию дает Путину оправдания быть Путиным, а не причины измениться», - считает Галеотти. Он добавляет, что в Москве ощутимо, как люди готовятся к долгой и тяжелой геополитической зимы, в начале которой они обвиняют Запад. Любая уступка будет расценена как поражение, поэтому вряд ли Кремль на самом деле может что-то сделать, чтобы убедить США и Европу отменить санкции. В конце концов, то, чего хочет Запад, российский режим не хочет или не может выполнить. Читайте такжеForbes: Конгресс США выгонит из России последних инвесторов новыми санкциями «Путин не может уйти из Крыма, потому что большинство россиян считают его по праву своим. И он не может вывести войска с Донбасса или Сирии без политического вреда. А завершение кампании дезинформации и троллинга на Западе будет поражением для него на нескольких уровнях», - пишет эксперт. Поэтому, по его мнению, Западу нужно искать новые подходы к Кремлю. Санкции, по его мнению, безусловно должны остаться в силе. Но существуют и некоторые более весомые варианты давления. «Угрозы предоставить Украине большую экономическую помощь, как только Путин, к примеру, выпустит своих троллей и хакеров, могут причинить определенную боль ему и пощадить простых россиян», - пишет Галеотти. Россияне, по его мнению, не собираются восставать против Путина. И режим не развалится. За кулисами Кремля продолжается конфликт между прагматиками и националистами. Но этот процесс не так повлияет на Путина, как сформирует режим, который будет после него. Усиление давления на Москву кажется правильным и заслуженным наказанием России за все содеянное им зло включительно с отравлением экс-шпиона в Британии и вмешательство в выборы в США. Но по иронии, то, что ухудшает позиции Путина, играет на руку националистам, что делает долгосрочный прогресс менее вероятным.

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/world/10242660-the-atlantic-zapad-mozhet-shantazhirovat-kreml-usileniem-podderzhki-ukrainy.html