пятница, 31 августа 2018 г.

Арешт Королькова: Вашингтон і Москва взялися за Фірташа

У Москві за запитом Генпрокуратури України затримали Володимира Королькова - колишнього гендиректора Запорізького титано-магнієвого комбінату. Зважаючи на сьогоднішній рівень і специфіку україно-російських стосунків, а також на той факт, що Корольков традиційно був людиною Дмитра Фірташа, не позбавленого зв'язків і впливів у Кремлі, ситуація виглядає достатньо дивною. Тим паче що затриманий Корольков вже кілька місяців як відмовився від українського громадянства, подавши документи на отримання російського, і тихо-мирно працював у Москві, не демонструючи при тому жодного наміру в якийсь спосіб створювати проблеми російській владі.


Причина такої байдужості до долі Королькова, здається, банальна. І полягає вона в тому, що 9 липня цього року господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України і розірвав договір про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат". Простіше кажучи, ЗТМК повернули державі, і будь-який інтерес ховати від Інтерполу "капітана потопленого корабля" Королькова у Москви пропав.


Тепер вся надія фірташівського менеджера — лише на помилку в судовій постанові про його арешт (колишній директор ЗТМК, що втік від українських правоохоронців, народився у Дзержинську Горьківської області Росії, а в ухвалі суду йдеться про дозвіл на затримання людини, що народилася в українському Дзержинську Донецької області).


Паралельно із цим прикрість спіткала Дмитра Фірташа і з іншого боку. Комісія з безпеки та співробітництва в Європі (більш відома як Гельсінська комісія США) надіслала листа на ім'я президента і прем'єр-міністра України, в якому настійливо порадила позбутись фірташівських облгазів.


На думку комісії, український ринок постачання природного газу населенню дотепер охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем. Усунення цих посередників з ринку "збільшило б прозорість і підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку", зазначено у зверненні.


Ця заява прозвучала дивовижним унісоном із висловлюваннями комерційного директору НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка, який закликав Кабмін позбутися посередників при постачанні газу населенню. Із позицією Вітренка, загалом, все зрозуміло — він хоче, щоб газ населенню продавав напряму "Нафтогаз". І його заяви можна розглядати, як лобіювання інтересів власної компанії.


Але той факт, що нововідредагований Нацкомісією з регулювання енергетики Кодекс ГТС, який примушує Нафтогаз продавати газ фірташівським "прокладкам", але при тому дозволяє облгазам "забути" про попередні їхні борги все тому ж "Нафтогазу", має вкрай мало спільного з цивілізованим ринком, як бачимо, помітили навіть у Вашингтоні. Як помітили це і у Всесвітньому банку, де "фірташівський фарт" розглядають як крок назад в реформуванні газового ринку.


І, здається, якщо із фірташівськими облгазами вчинять так, як вчинили із ЗТМК — себто перестануть "підгодовувати" їх, нав'язуючи їхні посередницькі послуги населенню, і настійливо порадять пошукати "загублену" заборгованість "Нафтогазу" у без малого мільярд доларів — то й роль Дмитра Фірташа зведеться до простої долі ув'язненого корупціонера, як то, будемо надіятись, невдовзі трапиться з його екс-соратником Корольковим.

https://www.depo.ua/ukr/svit/aresht-korolkova-i-nepriyemnosti-firtasha-chomu-za-oligarha-vzyalis-i-vashington-i-moskva-20180830830020

Комментариев нет:

Отправить комментарий