Регламентний комітет Верховної Ради пропонує заборонити журналістам знімати відеоматеріали, на яких були б народні депутати, якщо вони цього не хочуть.
Лист з підписом голови комітету Павла Пинзеника оприлюднила у Facebook керівник комітету з питань свободи слова Ольга Червакова.
Так, у документі йдеться, що робота представників медіа, які акредитовані у парламенті, повинна бути відкритою. Водночас згода політика на участь у зйомці також важлива.
Також наголошують, що зйомку обов'язково треба проводити відкрито. Однак, як тільки народний обранець висловить своє заперечення щодо цього, оператор чи журналіст повинен припинити зйомку і віддати чи видалити матеріали запису.
Комітет посилається на статтю 307 Цивільного Кодексу України, якою передбачено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.
У регламентному комітеті побоюються, що виконання журналістами своїх професійних обов'язків може вийти за межі конституційних принципів.
Чи є розмова депутата в кулуарах парламенту конфіденційною інформацією, у комітеті не уточнили.
Водночас Ольга Червакова нагадує: 171 стаття Кримінального кодексу вказує на те, що за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів загрожує до 3 років в’язниці, а за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків – 4 роки.
Нагадаємо, 7 лютого у кулуарах Верховної Ради журналісти "Цензор.Нет" знімали розмову нардепа Олександра Пономарьова з нардепом від “Батьківщини” Сергієм Соболєвим. Тоді парламентарі говорили на підвищених тонах.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=4qWtdMssBvI
Після перепалки Пономарьов відібрав телефони в двох кореспондентів і поклав у кишеню. Згодом “мобільні” обранець повернув.
Генпрокурор Юрій Луценко підписав подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа. Регламентний комітет не дав на це згоди.
Генпрокурор вважає, що така поведінка нардепа – перешкоджання професійній діяльності журналістів, які мають право знімати розмови політиків у кулуарах Верховної Ради.
Пономарьов пояснив, що просто не впізнав журналістів, і тому почав відповідати своїми діями на хамство.
“Я прийняв ситуацію за звичайне хамство. Люди неохайно одягнуті, без розпізнавальних знаків, на карманні телефони знімають нашу розмову… Думав, що це люди з Майдану”, – пояснив Пономарьов.
Він запевнив, що не видаляв нічого із телефонів журналістів.
https://uain.press/politics/zhurnalistam-mozhut-zaboronyty-znimaty-nardepiv-u-verhovnij-radi-898342
Комментариев нет:
Отправить комментарий